OFICJALNIE: Davies i Winks na dłużej w Tottenhamie

OFICJALNIE: Davies i Winks na dłużej w Tottenhamie fot.
Karol Brandt
Źródło: Tottenham Hotspur FC

Tottenham Hotspur postanowił przedłużyć współpracę z Benem Daviesem i Harrym Winksem.

„Koguty” mają za sobą niezwykle udany sezon. Poza tradycyjnym już zajęciu miejsca w czołowej czwórce Premier League, osiągnęły one ogromny sukces w Lidze Mistrzów. Londyńczycy dotarli bowiem aż do finału rozgrywek, w którym ostatecznie musieli uznać wyższość Liverpoolu.

Tottenham Hotspur nie zamierza jednak spoczywać na laurach i konsekwentnie pnie się w hierarchii klubowej. Pomóc w tym mają nowe twarze, jak Tanguy Ndombele, ale i dotychczasowi zawodnicy, którzy dzięki dobrej grze wprowadzili zespół do finału najważniejszych rozgrywek europejskich.

Idąc tym tropem, zarząd klubu w oparciu o przemyślenia Mauricio Pochettino postanowił zaoferować nowe kontrakty Benowi Daviesowi i Harry’emu Winksowi. Obaj przedłużyli współpracę z angielską drużyną do 30 czerwca 2024 roku.

Lewy defensor rodem z Walii do Londynu trafił w 2014 roku, kiedy to za blisko 13 milionów kupiono go ze Swansea City. Od tego czasu rozegrał on 168 spotkań, strzelił cztery gole i zanotował 16 asyst.

Środkowy pomocnik to natomiast wychowanek „Kogutów”, który do pierwszego zespołu przeniesiony został w sezonie 2016/2017. Jak dotąd wystąpił on w 102 meczach, a ponadto zanotował dwa trafienia i tyle samo asyst. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy