OFICJALNIE: Denis Suárez odszedł z Barcelony. Czas na powrót do domu!

OFICJALNIE: Denis Suárez odszedł z Barcelony. Czas na powrót do domu!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Celta Vigo

Denis Suárez przenosi się z Barcelony do Celty Vigo.

Barcelona na transakcji zarobi 12,9 miliona euro, do czego dojść może 3,1 miliona euro w postaci zmiennych. Nieznana jest jeszcze długość umowy zawodnika, za to wiadomo, że dostanie w Celcie numer 6.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Suárez przeniesie się do Valencii, jednak nie udało mu się dojść do porozumienia w sprawie warunków kontraktu indywidualnego. W związku z tym transfer przejęła Celta. Barcelonie z kolei zależało na szybkim domknięciu transakcji ze względu na zamykający się w niedzielę pod względem finansowym sezon 2018/2019.

25-letni pomocnik tym samym wraca do domu, bo pochodzi z Galicji, a konkretnie z Salceda de Caselas, odległego od Vigo o zaledwie 27 kilometrów. Zresztą w Celcie rozpoczynał karierę. Odszedł z klubu, nim zdążył wspiąć się ponad poziom drużyny rezerw. Już jako 17-latek zasilił Manchester City, jednak tu też nie zadebiutował w meczu ligowym. Potem przyszedł czas na Barcelonę, a właściwie jej drugi zespół, Sevillę, Villarreal, znowu Barcelonę (już pierwszą drużynę). Zimą tego roku został wypożyczony ze stolicy Katalonii do Arsenalu, jednak jego pobyt w Londynie naznaczyły kontuzje. Teraz przychodzi czas na odbudowę w dobrze mu znanej Celcie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Piłkarz jednego gola Piłkarz jednego gola Lech Poznań złożył ofertę za Daniego Ramíreza Lech Poznań złożył ofertę za Daniego Ramíreza OFICJALNIE: Nikola Kuveljić w Wiśle Kraków OFICJALNIE: Nikola Kuveljić w Wiśle Kraków Lukas Podolski znowu nie dla Górnika Zabrze. Znalazł nowy klub... Lukas Podolski znowu nie dla Górnika Zabrze. Znalazł nowy klub... OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz w Al-Faisaly OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz w Al-Faisaly Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy