OFICJALNIE: Denis Suárez odszedł z Barcelony. Czas na powrót do domu!

OFICJALNIE: Denis Suárez odszedł z Barcelony. Czas na powrót do domu!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Celta Vigo

Denis Suárez przenosi się z Barcelony do Celty Vigo.

Barcelona na transakcji zarobi 12,9 miliona euro, do czego dojść może 3,1 miliona euro w postaci zmiennych. Nieznana jest jeszcze długość umowy zawodnika, za to wiadomo, że dostanie w Celcie numer 6.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Suárez przeniesie się do Valencii, jednak nie udało mu się dojść do porozumienia w sprawie warunków kontraktu indywidualnego. W związku z tym transfer przejęła Celta. Barcelonie z kolei zależało na szybkim domknięciu transakcji ze względu na zamykający się w niedzielę pod względem finansowym sezon 2018/2019.

25-letni pomocnik tym samym wraca do domu, bo pochodzi z Galicji, a konkretnie z Salceda de Caselas, odległego od Vigo o zaledwie 27 kilometrów. Zresztą w Celcie rozpoczynał karierę. Odszedł z klubu, nim zdążył wspiąć się ponad poziom drużyny rezerw. Już jako 17-latek zasilił Manchester City, jednak tu też nie zadebiutował w meczu ligowym. Potem przyszedł czas na Barcelonę, a właściwie jej drugi zespół, Sevillę, Villarreal, znowu Barcelonę (już pierwszą drużynę). Zimą tego roku został wypożyczony ze stolicy Katalonii do Arsenalu, jednak jego pobyt w Londynie naznaczyły kontuzje. Teraz przychodzi czas na odbudowę w dobrze mu znanej Celcie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Borussia Dortmund wytypowała nowego trenera! Borussia Dortmund wytypowała nowego trenera! OFICJALNIE: Trzęsienie ziemi w Dortmundzie. Borussia jednak zmienia trenera! OFICJALNIE: Trzęsienie ziemi w Dortmundzie. Borussia jednak zmienia trenera! Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy