OFICJALNIE: Denis Suárez odszedł z Barcelony. Czas na powrót do domu!

OFICJALNIE: Denis Suárez odszedł z Barcelony. Czas na powrót do domu!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Celta Vigo

Denis Suárez przenosi się z Barcelony do Celty Vigo.

Barcelona na transakcji zarobi 12,9 miliona euro, do czego dojść może 3,1 miliona euro w postaci zmiennych. Nieznana jest jeszcze długość umowy zawodnika, za to wiadomo, że dostanie w Celcie numer 6.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Suárez przeniesie się do Valencii, jednak nie udało mu się dojść do porozumienia w sprawie warunków kontraktu indywidualnego. W związku z tym transfer przejęła Celta. Barcelonie z kolei zależało na szybkim domknięciu transakcji ze względu na zamykający się w niedzielę pod względem finansowym sezon 2018/2019.

25-letni pomocnik tym samym wraca do domu, bo pochodzi z Galicji, a konkretnie z Salceda de Caselas, odległego od Vigo o zaledwie 27 kilometrów. Zresztą w Celcie rozpoczynał karierę. Odszedł z klubu, nim zdążył wspiąć się ponad poziom drużyny rezerw. Już jako 17-latek zasilił Manchester City, jednak tu też nie zadebiutował w meczu ligowym. Potem przyszedł czas na Barcelonę, a właściwie jej drugi zespół, Sevillę, Villarreal, znowu Barcelonę (już pierwszą drużynę). Zimą tego roku został wypożyczony ze stolicy Katalonii do Arsenalu, jednak jego pobyt w Londynie naznaczyły kontuzje. Teraz przychodzi czas na odbudowę w dobrze mu znanej Celcie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Real Madryt: James Rodríguez nie zagra już w barwach „Królewskich” Real Madryt: James Rodríguez nie zagra już w barwach „Królewskich”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy