OFICJALNIE: Diego Forlán kończy karierę

OFICJALNIE: Diego Forlán  kończy karierę fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Źródło: Diego Forlán| Twitter

Diego Forlán poinformował o zakończeniu kariery.

Urodzony w Montevideo piłkarz postanowił odwiesić buty na kołek. O swojej decyzji poinformował z wtorku na środę za pośrednictwem Twittera.

- Po 21 latach gry doszedłem do wniosku, że czas zakończyć karierę. Mam za sobą wiele pięknych chwil i wspaniałych sukcesów. Teraz czas na nowe wyzwania — napisał Forlán.

40-latek w trakcie swojej przygody z piłką był związany z wieloma uznanymi klubami. Do Europy, a konkretniej do Manchesteru United trafił w 2002 roku. Tam jednak nie sprostał oczekiwaniom i po dwóch latach przeprowadził się do Villarrealu. Później występował jeszcze w Atlético Madryt oraz Interze.

W lipcu 2012 roku Urugwajczyk postanowił opuścić Stary Kontynent i przeniósł się do Ameryki Południowej, by związać się Internacional Porto Alegre. Następnie występował w Cerezo Osaka, CA Peñarol, Mumbai City oraz Kitchee.

Swoje największe sukcesu Forlán odnosił jednak z reprezentacją. W 2010 roku zajął z nią czwarte miejsce na Mundialu w RPA, a sam został wybrany najlepszym zawodnikiem całej imprezy. Dwanaście miesięcy później sięgnął natomiast po zwycięstwo w Copa América.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy