OFICJALNIE: Diego Forlán kończy karierę

OFICJALNIE: Diego Forlán  kończy karierę fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Diego Forlán| Twitter

Diego Forlán poinformował o zakończeniu kariery.

Urodzony w Montevideo piłkarz postanowił odwiesić buty na kołek. O swojej decyzji poinformował z wtorku na środę za pośrednictwem Twittera.

- Po 21 latach gry doszedłem do wniosku, że czas zakończyć karierę. Mam za sobą wiele pięknych chwil i wspaniałych sukcesów. Teraz czas na nowe wyzwania — napisał Forlán.

40-latek w trakcie swojej przygody z piłką był związany z wieloma uznanymi klubami. Do Europy, a konkretniej do Manchesteru United trafił w 2002 roku. Tam jednak nie sprostał oczekiwaniom i po dwóch latach przeprowadził się do Villarrealu. Później występował jeszcze w Atlético Madryt oraz Interze.

W lipcu 2012 roku Urugwajczyk postanowił opuścić Stary Kontynent i przeniósł się do Ameryki Południowej, by związać się Internacional Porto Alegre. Następnie występował w Cerezo Osaka, CA Peñarol, Mumbai City oraz Kitchee.

Swoje największe sukcesu Forlán odnosił jednak z reprezentacją. W 2010 roku zajął z nią czwarte miejsce na Mundialu w RPA, a sam został wybrany najlepszym zawodnikiem całej imprezy. Dwanaście miesięcy później sięgnął natomiast po zwycięstwo w Copa América.

Zobacz również

Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte! Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy