OFICJALNIE: Djibril Sidibé odchodzi z AS Monaco

OFICJALNIE: Djibril Sidibé odchodzi z AS Monaco fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS Monaco

AS Monaco potwierdziło, że Djibril Sidibé nie podpisze nowego kontraktu.

Prawy obrońca przed dwoma laty wrócił z wypożyczenia do Evertonu i o ile w pierwszym sezonie mógł liczyć na regularne występy w podstawowym składzie, o tyle w poprzedniej kampanii nie wyglądało to już tak kolorowo.

Francuz zgromadził łącznie 26 występów, ale nie dostał ani minuty w trzech ostatnich kolejkach ligowych. Teraz żegna się z klubem.

Czerwono-biali poinformowali, że umowa ważna do 30 czerwca nie zostanie przedłużona. Tym samym odejdzie on na mocy wolnego transferu.

Djibril Sidibé w przeszłości dzielił szatnię z Kamilem Glikiem i u boku Polaka w sezonie 2016/2017 dotarł do półfinału Ligi Mistrzów. Wtedy też sięgnął po swoje jedyne mistrzostwo Francji.

29-latek był też częścią kadry „Trójkolorowych”, gdy odbierała ona złoto na poprzednim mundialu.

Zainteresowanie doświadczonych piłkarzem w ostatnim czasie wyrażały głównie ekipy z Niemiec. Jednym z chętnych jest FC Schalke 04.

Uprzednio klub pożegnał Cesca Fàbregasa oraz Vito Mannone.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy