OFICJALNIE: Długoletni asystent Mourinho ma nowy klub. Praca na własny rachunek

OFICJALNIE: Długoletni asystent Mourinho ma nowy klub. Praca na własny rachunek
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Barnsley FC

José Morais został oficjalnie zaprezentowany jako nowy opiekun Barnsley FC.

52-letni Portugalczyk objął ekipę z Oakwell Stadium tuż po tym, jak opuścił ją Paul Heckingbottom, który przed kilkoma dniami przeniósł się do Leeds United. 

Morais jest w środowisku piłkarskim znany głównie za sprawą długoletniej współpracy z Jose Mourinho. Nowy szkoleniowiec popularnych „The Tykes” sprawował funkcję asystenta dzisiejszego szkoleniowca Manchesteru United w trakcie jego pobytu w Porto, Interze, Realu Madryt oraz Chelsea.

W samodzielnej karierze trenerskiej urodzony w Lizbonie trener pracował głównie w krajach arabskich, gdzie prowadził m.in. kluby tunezyjskie i saudyjskie, a także reprezentację Jemenu. W minionym sezonie z kolei prowadzony przez niego AEK Ateny zajął czwartą pozycję w tabeli ligi greckiej.

Z nowym pracodawcą Morais związał się osiemnastomiesięcznym kontraktem. Głównym celem w nowym miejscu pracy będzie przede wszystkim zachowanie ligowego bytu. Po rozegranych trzydziestu jeden kolejkach Barnsley znajduje się bowiem w strefie spadkowej tabeli Championship.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy