OFICJALNIE: Dnipro znika z piłkarskiej mapy Ukrainy

OFICJALNIE: Dnipro znika z piłkarskiej mapy Ukrainy
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FFU| Sport.pl

Dnipro Dniepropietrowsk przestało istnieć.

W 2015 roku na Stadionie Narodowym naprzeciw siebie stanęły jedenastki Sevilli i Dnipro Dniepropietrowsk. Górą byli wówczas Hiszpanie, którzy wygrali to spotkanie 3:2. Pomimo porażki ukraiński zespół był równorzędnym rywalem dla potentata i postawił mu trudne warunki. Nikt nie przypuszczał, że ta drużyna kilka lat później zniknie z piłkarskiej mapy.

Później klub przeżywał ogromne problemy finansowe, co było w dużej mierze spowodowane działaniami zbrojnymi na Ukrainie. Właściciel drużyny, Ihor Kołomojski stopniowo ograniczał dotację na funkcjonowanie podmiotu, co poskutkowało dużymi zaległościami wobec piłkarzy i kolejnych trenerów.

Z tego względu w sezonie 2016/2017 ekipie odjęto 12 punktów, co było równoznaczne ze spadkiem do niższej ligi. Jakiś czas później na klub spłynęła też kara z FIFA, co spowodowało, że zespół trafił do ligi amatorskiej. W następnym sezonie natomiast w ogóle nie został zgłoszony do żadnych rozgrywek.

Większość piłkarzy przeprowadzi się do drużyny SK Dnipro-1. Wspomniana ekipa powstała z inicjatywy polityka Jurija Berezy i byłej gwiazdy Dnipra Romana Zozulji. Kilka tygodni temu zapewniła sobie awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy na Ukrainie. Nieoficjalnie mówi się, że drużyna jest wspierana przez przytoczonego wcześniej oligarchę, Ihora Kołomojskiego.

Do największych sukcesów ekipy z Dniepropietrowska należą dwa mistrzostwa ZSRR. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Arsenal: Aouar zgodził się na transfer do Londynu Arsenal: Aouar zgodził się na transfer do Londynu Alex Telles nie zgadza się z wyceną Porto. Brazylijczyk poprosił o obniżkę Alex Telles nie zgadza się z wyceną Porto. Brazylijczyk poprosił o obniżkę Real Madryt: Mayoral zdecydowany na transfer do Włoch Real Madryt: Mayoral zdecydowany na transfer do Włoch OFICJALNIE: Luis Suárez piłkarzem Atlético Madryt OFICJALNIE: Luis Suárez piłkarzem Atlético Madryt OFICJALNIE: Arkadiusz Reca w Crotone OFICJALNIE: Arkadiusz Reca w Crotone UEFA: Dokonanie pięciu zmian w meczu nadal możliwe [OFICJALNIE] UEFA: Dokonanie pięciu zmian w meczu nadal możliwe [OFICJALNIE] Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy