OFICJALNIE: Do dwóch razy sztuka. Tim Skarke w Schalke

OFICJALNIE: Do dwóch razy sztuka. Tim Skarke w Schalke fot. Lutsenko_Oleksandr / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Schalke

Tim Skarke zamienił Union Berlin na FC Schalke 04.

„Czeladnicy” mocno zabiegali o 26-letniego skrzydłowy, ale pierwsza tura rozmów nie potoczyła się po ich myśli. Na „nie” był choćby Urs Fischer, szkoleniowiec zespołu ze stolicy Niemiec.

Kiedy wydawało się, że z transferu nici, niespodziewanie kluby usiadły jeszcze raz do stołu negocjacyjnego i tym razem dobiły targu.

Były młodzieżowy reprezentant „Orłów” został wypożyczony do 30 czerwca za 250 tysięcy euro. Ponadto w porozumieniu znalazła się opcja kupna.

Tim Skarke wybrał koszulkę z numerem 20 i jest czwartym zimowym nabytkiem FC Schalke 04. Przed nim sprowadzeni zostali Niklas Tauer, Jere Uronen oraz Michael Frey.

Nominalny prawoskrzydłowy nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w Bundeslidze, gdyż do czasu wzmocnienia Unionu występował w niższych ligach. Na zapleczu niemieckiej ekstraklasy rozegrał 138 spotkań, zdobył 16 bramek i zanotował 11 asyst.

Skarke w bieżącej kampanii wybiegał na boiska sześć razy.

Drużyna z Gelsenkirchen obecnie zamyka tabelę, a celuje w bezpieczne przetrwanie, aby od nowego sezonu móc rywalizować już o coś więcej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy