OFICJALNIE: Do dwóch razy sztuka. Tim Skarke w Schalke

OFICJALNIE: Do dwóch razy sztuka. Tim Skarke w Schalke fot. Lutsenko_Oleksandr / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Schalke

Tim Skarke zamienił Union Berlin na FC Schalke 04.

„Czeladnicy” mocno zabiegali o 26-letniego skrzydłowy, ale pierwsza tura rozmów nie potoczyła się po ich myśli. Na „nie” był choćby Urs Fischer, szkoleniowiec zespołu ze stolicy Niemiec.

Kiedy wydawało się, że z transferu nici, niespodziewanie kluby usiadły jeszcze raz do stołu negocjacyjnego i tym razem dobiły targu.

Były młodzieżowy reprezentant „Orłów” został wypożyczony do 30 czerwca za 250 tysięcy euro. Ponadto w porozumieniu znalazła się opcja kupna.

Tim Skarke wybrał koszulkę z numerem 20 i jest czwartym zimowym nabytkiem FC Schalke 04. Przed nim sprowadzeni zostali Niklas Tauer, Jere Uronen oraz Michael Frey.

Nominalny prawoskrzydłowy nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w Bundeslidze, gdyż do czasu wzmocnienia Unionu występował w niższych ligach. Na zapleczu niemieckiej ekstraklasy rozegrał 138 spotkań, zdobył 16 bramek i zanotował 11 asyst.

Skarke w bieżącej kampanii wybiegał na boiska sześć razy.

Drużyna z Gelsenkirchen obecnie zamyka tabelę, a celuje w bezpieczne przetrwanie, aby od nowego sezonu móc rywalizować już o coś więcej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy