OFICJALNIE: Dodatkowe okno transferowe w Norwegii

OFICJALNIE: Dodatkowe okno transferowe w Norwegii
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: NFF

Na ciekawe rozwiązanie zdecydowała się Norweska Federacja Piłkarska (NFF), dokładając do kalendarza jeszcze jedno okno transferowe w czerwcu.

Kluby w Norwegii będą mogły rejestrować piłkarzy od 10 do 30 czerwca w ramach okna przedsezonowego.

W normalnych warunkach zimowe okno w Norwegii trwałoby do 1 kwietnia, jednak okoliczności pandemii koronawirusa spowodowały, że w zasadzie za datę graniczną w tym roku należy uznać 12 marca, gdy zamknięto granice. W związku z tym kluby nie miały wystarczająco czasu, by przygotować transfery na sezon 2020.

Dlatego też związek zwrócił się do FIFA o możliwość utworzenia dodatkowego - właśnie 20-dniowego okresu transferowego. Światowa federacja oczywiście wyraziła na to zgodę.

W kolejnych miesiącach dojdzie jeszcze do tradycyjnego śródsezonowego dla norweskich klubów letniego okna. Wówczas to rejestracje zostaną umożliwione przez okres czterech tygodni. Dokładne daty tego trzeciego już w tym roku okna transferowego zostaną opracowane dopiero, gdy wszyscy poznamy kalendarz UEFA związany choćby ze wszelkimi rozgrywkami międzynarodowymi, przede wszystkim europejskimi pucharami.

Sezon w Norwegii rozpocznie się 16 czerwca, a zespoły już rozpoczęły szlifowanie formy podczas treningów grupowych. Rozgrywki mają potrwać aż do końca listopada.

W 2019 roku Eliteserien zdominowało Molde (mistrzostwo, więc miejsce w kwalifikacjach Ligi Mistrzów), a awans do kwalifikacji Ligi Europy uzyskały drugie Bodø/Glimt i trzeci Rosenborg. Do tego poprzez wygranie Pucharu Norwegii eliminacje LE wywalczył Viking.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy