OFICJALNIE: Dominik Steczyk w Piaście Gliwice

OFICJALNIE: Dominik Steczyk w Piaście Gliwice fot.
Karol Brandt
Źródło: 1. FC Nürnberg

Dominik Steczyk, którego nie tak dawno oglądaliśmy na Mistrzostwach Świata do lat 20, przenosi się z 1. FC Nürnberg do Piasta Gliwice.

Środkowy napastnik ubiegłego lata trafił do drugiego zespołu Norymbergi. W sekcji do lat 21 Polak raz po raz trafił do siatki rywali, dzięki czemu został najlepszym strzelcem w drużynie. W efekcie władze klubu postanowiły zaproponować mu podpisanie profesjonalnego kontraktu.

Strony uzgodniły warunki współpracy, która ma potrwać do 30 czerwca 2022 roku. Na razie jednak Dominik Steczyk będzie bronił barw innego zespołu. 20-latek został bowiem wypożyczony na najbliższy sezon do Piasta Gliwice.

W Polsce piłkarz urodzony Katowicach będzie miał za zadanie pomóc zwycięzcy rodzimej Ekstraklasy w walce o udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Najpierw jednak musi przejść testy medyczne. Dopiero wówczas możemy oczekiwać oficjalnego komunikatu ze strony gliwickiej ekipy.

– Uważamy, że przygoda Dominika z naszym klubem jeszcze się nie skończyła, dlatego jego kontrakt został przedłużony z myślą o dłuższej perspektywie współpracy. W swojej ojczyźnie powinien zebrać kolejne doświadczenie na dobrym poziomie i kontynuować rozwój – oświadczył Robert Palikuća, dyrektor sportowy Norymbergi. 

Steczyk to dziesięciokrotny reprezentant Polski do lat 20, w barwach której strzelił cztery gole. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy