OFICJALNIE: Domowy mecz Wisły Kraków ze Spartakiem Trnawa bez kibiców gości

2024-08-09 19:37:32; Aktualizacja: 3 dni temu
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Spartak Trnawa | Wisła Kraków

Kibice Spartaka Trnawa zrezygnowali z przyjazdu do Polski na rewanżowe spotkanie z Wisłą Kraków w kwalifikacjach Ligi Konferencji.

„Spartak Trnawa w pełni popiera i szanuje decyzję grupy »Ultras Spartak Trnawa« o rezygnacji z wyjazdu do Krakowa na rewanżowy mecz trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji.

Jednocześnie chcielibyśmy przy tej okazji podziękować wszystkim kibicom i członkom »Ultras Spartak Trnawa« za przestrzeganie instrukcji przedmeczowych, stworzenie ekscytującej atmosfery i wyjątkowe wsparcie dla naszego zespołu w jego europejskiej przygodzie.

Nie planujemy zamawiać biletów na sektor gości stadionu Wisły Kraków i ufamy, że będziecie nas w pełni wspierać na odległość” - czytamy w komunikacie słowackiego klubu

Spartak Trnawa na własnym terenie pokonał w czwartek Wisłę Kraków 3:1, chociaż przegrywał do przerwy 0:1 po golu Ángela Rodado. Jednak w drugiej połowie do siatki „Białej Gwiazdy” trafiali Philip Azango i dwukrotnie Michal Ďuriš.

Na trybunach zasiadło w tym spotkaniu zaledwie nieco ponad tysiąc fanów gości. Wisła Kraków utrzymuje bowiem przyjazne relacje ze Slovanem Bratysława – największym rywalem Spartaka Trnawa.

Poprzez rezygnację z przyjazdu do Krakowa kibice „Białych Aniołów” wyrazili zatem poparcie dla polskich klubów, które od roku odmawiają przyjmowania na swoich obiektach fanów Wisły.