OFICJALNIE: Douglas Costa w Los Angeles Galaxy

OFICJALNIE: Douglas Costa w Los Angeles Galaxy fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Los Angeles Galaxy

Douglas Costa jest nowym zawodnikiem Los Angeles Galaxy po transferze z Juventusu.

„Stara Dama” od dłuższego czasu starała się pozbyć zawodnika inkasującego około 11 milionów euro rocznie.

Najpierw na skrzydłowego skusił się Bayern Monachium, ale po zaledwie siedmiu miesiącach współpraca obu stron dobiegła końca.

W następnej kolejności trafił on do Grêmio Porto Alegre, które wierzyło, że piłkarz tej klasy zdoła je uratować przed spadkiem. Tak się jednak nie stało, a na dodatek 31-latek spalił za sobą wszystkie mosty, gdy u progu kluczowego spotkania zorganizował własne wesele.

Konsekwencją nierozważnych czynów Brazylijczyka było skrócenie wypożyczenia i przysporzenie problemów Juventusowi. Na szczęście dla Włochów szybko pojawił się chętny na usługi 31-krotnego reprezentanta „Canarinhos”.

Nowej ofensywnej gwiazdy poszukiwało Los Angeles Galaxy, a po dosyć długich negocjacjach porozumienie zostało wypracowane.

Douglas Costa został wypożyczony do 30 czerwca, a po tym terminie podpisze kontrakt ważny do 31 grudnia 2023 roku.

Amerykanie zobowiązali się płacić mu pięć milionów dolarów za sezon, więc należy założyć, że gracz zgodził na dużą obniżkę wynagrodzenia, a jednocześnie latem jego umowa z datą końcową 30 czerwca 2023 roku zostanie rozwiązana za porozumieniem stron.

Lewonożny piłkarz kończy swoją przygodę z turyńczykami na 103 występach okraszonych 10 trafieniami i 21 asystami. W przeszłości grał także w Szachtarze Donieck, a występy na Ukrainie były jego przepustką do wielkiej kariery.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały” OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy