OFICJALNIE: Dożywotnia dyskwalifikacja reprezentanta Jordanii za oplucie sędziego

OFICJALNIE: Dożywotnia dyskwalifikacja reprezentanta Jordanii za oplucie sędziego fot. Shutterstock
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Football Association of Malaysia

Yazan Al-Arab został ukarany przez Malezyjski Związek Piłki Nożnej dożywotnią dyskwalifikacją za atak na sędziego.

27-letni środkowy obrońca kopnął i opluł arbitra tuż po zakończeniu rewanżowego meczu Selangor FC – Terengganu FC w ramach ćwierćfinału Pucharu Malezji. Spotkanie to odbyło się 24 września bieżącego roku i zakończyło remisem 1:1, który eliminował gospodarzy w związku z porażką 0:2 w pierwszym meczu.

Niedługo po tym incydencie Selangor FC rozwiązał kontrakt z Jordańczykiem za porozumieniem stron.

Czterech działaczy malezyjskiego klubu również zostało zawieszonych na dziesięć meczów za obraźliwe słowa i gesty pod adresem arbitrów, a jego prezes ukarany dyskwalifikacją na dwa lata za niezapewnienie ochrony sędziom oraz rzucenie w ich stronę butelki z wodą i próbę wtargnięcia do ich szatni.

Yazan Al-Arab rozegrał 38 meczów w reprezentacji Jordanii. Brał udział między innymi w Pucharze Narodów Arabskich w 2021 roku. Jedynego gola w narodowych barwach strzelił przeciwko Nepalowi w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze.

W Selangor FC występował od grudnia 2021 roku i rozegrał 49 spotkań. Wcześniej był związany wyłącznie z klubami ze swojego rodzinnego kraju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy