OFICJALNIE: Drągowski dał się przekonać. Polak na dłużej w Fiorentinie!

OFICJALNIE: Drągowski dał się przekonać. Polak na dłużej w Fiorentinie! fot. ACF Fiorentina
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fiorentina

Bartłomiej Drągowski osiągnął pełne porozumienie z władzami Fiorentiny w kwestii przedłużenia swojego kontraktu z klubem.

Utalentowany bramkarz za sprawą bardzo udanego półrocznego pobytu na zasadzie wypożyczenia w Empoli znalazł się w kręgu zainteresowań wielu zespołów.

21-letni zawodnik był skłonny zaakceptować jedną z otrzymanych ofert, które miały napływać między innymi z Bournemouth czy Southampton, ponieważ do tej pory nie otrzymał żadnej poważnej szansy na zaistnienie w barwach „Violi”.

Przedstawiciele włoskiej drużyny starali się jednak w ostatnim czasie wszystkimi możliwymi sposobami przekonać Drągowskiego do kontynuowania kariery na Stadio Artemio Franchi i w tym celu najpierw doprowadzili do rozstania z Albanem Lafontem, czyli jednym z najbardziej obiecujących golkiperów młodego pokolenia, który na zasadzie dwuletniego wypożyczenia przeniósł się do Nantes.

Następnie właściciele Fiorentiny przystąpili do rozmów z polskim bramkarzem w kwestii przedłużenie jego kontraktu na dużo lepszych warunkach finansowych. Były gracz Jagiellonii długo zastanawiał się nad swoją dalszą przyszłością, ale w końcu zdecydował się przystać na zaproponowane mu warunki i związał się z włoskim klubem do końca czerwca 2023 roku.

Młodzieżowy reprezentant Polski trafił do „Violi” w lipcu 2016 roku i od tego czasu wystąpił w zaledwie dziewięciu oficjalnych meczach ekipy z Serie A, w których zanotował jedno czyste konto.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy