OFICJALNIE: Dramat Chielliniego. Kapitan Juventusu zerwał więzadło w kolanie!

OFICJALNIE: Dramat Chielliniego. Kapitan Juventusu zerwał więzadło w kolanie!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Juventus FC

Juventus FC wydał raport medyczny na temat stanu zdrowia Giorgio Chielliniego i nie są to dobre wieści dla kibiców „Starej Damy”.

Fatalna wiadomość dopłynęła do nas po dzisiejszym treningu turyńczyków. W trakcie zajęć kontuzji kolana nabawił się bowiem ich kapitan, dla którego to pierwszy tak poważny uraz w karierze. Jak dotąd 35-letni środkowy defensor zmagał się zwykle z problemami mięśniowymi (głównie łydek).

Tym razem jednak chodzi o zerwane więzadło przednie w prawym kolanie, co jest równoznaczne z koniecznością przeprowadzenia operacji. To z kolei oznacza, że 103-krotny reprezentant Włoch najwcześniej wróci do gry za trzy miesiące, choć najczęściej przy takich urazach pauza trwa aż pół roku.

Mając na uwadze powyższe informacje, za pewnik można wziąć pozostanie na Allianz Stadium Daniele Ruganiego oraz Meriha Demirala. Pierwszy miał odejść do Romy, zaś drugiego łączono m.in. z Milanem. Pamiętajmy również, że tego lata do Juventusu sprowadzony został Matthijs de Ligt i to najprawdopodobniej jego będziemy oglądali w najbliższych meczach w duecie z Leonardo Bonuccim.

Giorgio Chiellini do „Starej Damy” dołączył już latem 2005 roku. Od tego czasu rozegrał 507 spotkań i m.in. ośmiokrotnie świętował zdobycie mistrzostwa Włoch.

Najbliższym rywalem turyńczyków będzie SSC Napoli. Ten mecz odbędzie się już w sobotę o godzinie 20:45.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy