OFICJALNIE: Drugi beniaminek Serie A. Polacy w barażach

OFICJALNIE: Drugi beniaminek Serie A. Polacy w barażach fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Serie A

Lecce dołączyło Brescii i w przyszłym sezonie zagra w Serie A.

W ostatniej kolejce Serie B zespół z Apulii wygrał 2:1 ze Spezią po bramkach Jacopo Petriccione oraz Andrei La Mantii. Dzięki temu zwycięstwu Lecce zapewniło sobie awans na najwyższy włoski szczebel.

W 36 spotkaniach podopieczni Fabio Liveraniego zdobyli 66 punktów. Złożyło się na to 19 wygranych i dziewięć remisów. Do tego zaliczyli osiem porażek. Najwięcej trafień dla Lecce w trakcie całych rozgrywek zanotował La Mantia. 28-letni włoski napastnik strzelił 17 goli, do których dorzucił osiem asyst.

Lecce wraca do Serie A po siedmiu latach przerwy. Przypomnijmy, że po sezonie 2011/2012 Lecce zostało karnie zdegradowane do Serie C w wyniku uczestnictwa w aferze korupcyjnej. Na trzecim szczeblu zespół rywalizował przez sześć lat, po czym zaliczył dwa awanse pod rząd.

Trzeciego beniaminka Serie A wyłonią baraże. Wezmą w nich udział zespoły, które zajęły w tabeli Serie B miejsca od trzeciego do ósmego. W tej szóstce są Palermo, Benevento, Pescara, Hellas Verona, Spezia oraz Cittadella. W Palermo występują Radosław Murawski i Przemysław Szymiński. Zawodnikiem Hellasu jest z kolei Paweł Dawidowicz.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy