OFICJALNIE: Duda opuszcza Norwich City

OFICJALNIE: Duda opuszcza Norwich City fot. Norwich City
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Norwich City

Ondrej Duda nie dokończy trwających rozgrywek w barwach Norwich City i zgodnie z wcześniejszych ustaleniami wrócił do Herthy po tym, jak angielski klub stracił matematyczne szanse na utrzymanie w Premier League.

25-letniemu zawodnikowi bardzo zależało na zmianie otoczenia w trakcie zimowego okienka transferowego ze względu na brak możliwości regularnych występów w barwach wspomnianego berlińskiego zespołu.

Ten fakt wykorzystała drużyna popularnych „Kanarków” i pozyskała ofensywnego pomocnika na zasadzie półrocznego wypożyczenia, które zostało następnie przedłużone z powodu późniejszego dokończenia rozgrywek przez pandemię koronawirusa.

Media poinformowały wówczas, że w porozumieniu zawartym pomiędzy oboma klubami znalazł się zapis nakazujący Słowakowi powrót do Herthy w momencie stracenia matematycznych szans przez Norwich City na utrzymanie w Premier League.

Taka sytuacja nastąpiła po ligowej porażce z West Hamem United (0:4).

Szkoleniowiec „Kanarków” przyznał na gorąco po tym meczu, że angielski zespół podejmie jeszcze rozmowy z zawodnikiem oraz „Starą Damą” w kwestii pozostania 25-latka w drużynie do zakończenia sezonu.

Te nie przyniosły jednak spodziewanego rezultatu i dlatego Ondrej Duda nie jest już piłkarzem Norwich City.

- Rozmawialiśmy przez ostatnie dwa dni i uznaliśmy, że powinien nas jednak opuścić. To dobra decyzja dla wszystkich stron, ponieważ w Niemczech są już na wakacjach. Ondrej jest świetnym facetem, więc pozwoliliśmy mu na to. Nigdy na nic nie narzekał i był prawdziwym profesjonalistą, zawsze w dobrym humorze. To fantastyczna postać - przyznał menedżer Daniel Farke.

Reprezentant Słowacji zakończył swój pobyt w „Kanarkach” na dwunastu rozegranych spotkaniach.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy