Oficjalnie: Dudka w Birmingham

Oficjalnie: Dudka w Birmingham
Dawid Michalski
Dawid Michalski
Źródło: Birmngham City FC

Dariusz Dudka nie jest już bezrobotny. Wypadł na tyle korzystnie podczas pobytu w Birmingham City, iż klub z zaplecza Premiership zdecydował się zatrudnić Polaka.

Dudka, który może pochwalić się 65 występami w biało-czerwonych barwach, podpisał z Birmingham City dwumiesięczny kontrakt.

Przypomnijmy, że Dudka znajdował się na testach w klubie z Championship od kilkunastu dni. Wystąpił nawet w meczu drużyny U-21. Zagrał na pozycji środkowego obrońcy.

Nie spodziewajmy się jednak, że 30-latek od razu stanie się kluczową postacią zespołu z St. Andrew's Stadium. Jak powiedział menedżer Birmingham, Lee Clark, Dudkę czeka, najpierw, krótki okres przygotowawczy: - Dariusz spędził dużo czasu poza grą i nie będzie brany pod uwagę do końca przerwy na mecze reprezentacyjne. Dawno nie grał w normalnych zawodach, co powoduje, że musi przejść przez krótki okres przygotowawczy.

Dariusz Dudka pozostawał bez pracodawcy, od momentu zakończenia się jego kontraktu z Levante (lipiec 2013 roku-przyp.red.). W czasie poszukiwania nowego miejsca zatrudnienia, trenował z rezerwami Lecha Poznań. Oferował nawet, iż może grać za darmo, do momentu odzyskania formy, w barwach "Kolejorza", jednak Mariusz Rumak nie skorzystał z propozycji wychowanka Amiki Wronki.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Arsenal: Aouar zgodził się na transfer do Londynu Arsenal: Aouar zgodził się na transfer do Londynu Alex Telles nie zgadza się z wyceną Porto. Brazylijczyk poprosił o obniżkę Alex Telles nie zgadza się z wyceną Porto. Brazylijczyk poprosił o obniżkę Real Madryt: Mayoral zdecydowany na transfer do Włoch Real Madryt: Mayoral zdecydowany na transfer do Włoch OFICJALNIE: Luis Suárez piłkarzem Atlético Madryt OFICJALNIE: Luis Suárez piłkarzem Atlético Madryt OFICJALNIE: Arkadiusz Reca w Crotone OFICJALNIE: Arkadiusz Reca w Crotone UEFA: Dokonanie pięciu zmian w meczu nadal możliwe [OFICJALNIE] UEFA: Dokonanie pięciu zmian w meczu nadal możliwe [OFICJALNIE] Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy