OFICJALNIE: Duże zmiany w Ligue 1 od sezonu 2022/2023. Francuski Boxing Day

OFICJALNIE: Duże zmiany w Ligue 1 od sezonu 2022/2023. Francuski Boxing Day
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: LFP | RMC Sport

Dzisiaj na walnym zgromadzeniu Ligue de Football Professionnel (LFP) zatwierdzone zostały zmiany w rozgrywkach Ligue 1, które częściowo wejdą w życie już w kampanii 2022/2023.

We francuskiej piłce ostatnimi czasy nie dzieje się najlepiej. Zakończony przedwcześnie sezon przez pandemię koronawirusa, problemy finansowe wielu klubów i nieodpowiednie zachowanie kibiców - to tylko część problemów.

Idąc tym tropem, władze postanowiły reagować. Od kampanii 2023/2024 w Ligue 1 będzie występować tylko 18, a nie jak ma to miejsce obecnie, dwadzieścia ekip.

Tym sposobem w sezonie 2022/2023 nie uświadczymy baraży. Spadną cztery drużyny, a w ich miejsce awansują tylko dwie.

To niejedyna zmiana. Najbliższe rozgrywki będą nie lada wyzwaniem dla wielu krajów. Wszystko przez zaplanowane na listopad i grudzień Mistrzostwa Świata 2022. Aby zatem pomieścić spotkania francuskiej ekstraklasy, 28 grudnia wystartuje Boxing Day, który znamy z Premier League. To nic innego jak dzień wypełniony po brzegi spotkaniami.

Sezon 2022/2023 rozpocznie się szóstego sierpnia.

Powyższe zmiany zostały zatwierdzone niemal jednogłośnie. Niemal, bo przeciwko zmniejszeniu liczby zespołów w Ligue 1 opowiedziało się FC Metz.

Zmianę tę LFP tłumaczy chęcią zachowania konkurencyjności i uatrakcyjnienia rozgrywek w kontekście sprzedaży praw telewizyjnych w 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy