OFICJALNIE: Dwa defensywne wzmocnienia Udinese

OFICJALNIE: Dwa defensywne wzmocnienia Udinese
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Udinese Calcio

Udinese ogłosiło zakontraktowanie dwóch nowych zawodników.

Ekipa z Udine zajęła w minionym sezonie 14 miejsce w Serie A . Pozycja byłaby może i wyższa, gdyby nie fakt, że drużyna „Biało-Czarnych” z 63 bramkami straconymi dysponowała czwartą najgorszą defensywą w lidze. Właśnie dlatego działacze postanowili zasilić ten rejon boiska dwoma perspektywicznymi zawodnikami. Mowa o Nicholasie Opoku i Juanie Musso.

Pierwszy ze wspomnianych zawodników przez ostatni rok występował w zespole Club Africain Tunis. Na boiskach ligi tunezyjskiej prezentował się z dobrej strony, czym zainteresował zamożniejszy ekipy. Rywalizację o jego podpis wygrało jednak Udinese.

Reprezentant Ghany dołączył do włoskiej ekipy na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2022 roku. Jego poprzedni pracodawca zarobił na tej transakcji 1,5 miliona euro.

- Opoku to obrońca, który wyróżniał się w swojej lidze. Mamy do czynienia z piłkarzem, o którego pozyskanie mocno nalegał szkoleniowiec Julio Velázquez. Gorąco wierzymy, że zaprezentuje pełnie swoich umiejętności - powiedział dyrektor sportowy, Daniele Pradè.

Wzmocniona została także pozycja bramkarza. Do zespołu trafił Juan Musso. 24-latek przeprowadził się do Serie A z rodzimego Racing Club. Argentyńczycy zarobili na tej transakcji blisko cztery miliony euro. Umowa golkipera będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

- Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że udało nam się dopiąć szczegóły tej transakcji. Musso wprowadzi do zespołu rywalizację, co jest dla naszego trenera bardzo ważne - dodał Pradè.

Udinese pozyskało w tym oknie transferowym pięciu zawodników. Poza wspomnianymi graczami, szeregi zespołu wzmocnili Felipe Vizeu, Petar Mićin i Hidde ter Avest.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy