OFICJALNIE: Dwa letnie okna w Bundeslidze

OFICJALNIE: Dwa letnie okna w Bundeslidze
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: DFB

Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) ogłosiło terminy dwóch letnich okien transferowych po osiągnięciu porozumienia z DFL oraz FIFA.

Pojawienie się pandemii koronawirusa i przedłużenie okresu trwania rozgrywek krajowych oraz europejskich zmusiło Międzynarodową Federację Piłki Nożnej do dokonania znaczącej korekty w kwestii rozpoczęcie i zakończenia letniego okna transferowego.

Wiemy już, że to będzie mogło maksymalnie potrwać na Starym Kontynencie do 5 października, a więc do dnia poprzedzającego ostatni termin zgłaszania kadr do udziału w następnej edycji Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej na mocy tych ustaleń oraz szeroko zakrojonych konsultacji postanowił uruchomić na terenie kraju dwa okresy trwania letniego okna.

Pierwszy z nich zostanie otwarty i zamknięty 1 lipca. Tego dnia każdy klub za naszą zachodnią granicą będzie miał możliwość dokonania rejestracji już pozyskanych zawodników. Z kolei drugi będzie już znacznie dłuższy i potrwa od 15 lipca do 5 października.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo Furman o krok od transferu do Hajduka Split Furman o krok od transferu do Hajduka Split Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy