OFICJALNIE: Dwaliszwili kończy karierę. Gruzin rozpoczyna nowe wyzwanie

OFICJALNIE: Dwaliszwili kończy karierę. Gruzin rozpoczyna nowe wyzwanie fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dinamo Batumi | Popsport

Wladimer Dwaliszwili zdecydował się na definitywne zakończenie swojej przygody z futbolem w wieku 34 lat i jednocześnie przyjął propozycję zostania nowym dyrektorem sportowym zespołu Dinamo Batumi.

Piłkarz znany w Polsce z występów w Polonii Warszawa, Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin postanowił zawiesić buty na kołku po wywalczeniu tytułu wicemistrza Gruzji z Dinamo Batumi.

Jednocześnie 34-letni zawodnik związał swoją dalszą przyszłość w futbolem i objął stanowisko dyrektora wspomnianego klubu, w którym występował od czerwca 2019 roku.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować Lado za te dwa lata, które z nami spędził i ogólnie za wszystko. Jego wkład w te dwa wywalczone wicemistrzostwa jest ogromny. Zaproponowaliśmy mu objęcie funkcji dyrektora sportowego i on się na to zgodził. Teraz nastąpi w drużynie dużo zmian, o których na pewno będziemy mówić w przyszłości, ale mogę potwierdzić, że Lado będzie pracował jako dyrektor sportowy. Z kolei pan Aslan Baladze, który od trzech lat sprawował tę rolę obejmie teraz stanowisko dyrektora generalnego - powiedział Archil Beridze, właściciel zespołu.

Były reprezentant Gruzji kończy swoją przygodę ze wspomnianym klubem na czterech zdobytych bramkach i takiej samej liczbie zanotowanych asyst w 24 rozegranych meczach.

Ponadto Dwaliszwili może pochwalić się wywalczeniem czterech mistrzostw w trakcie w swojej kariery. Dwa razy udało mu się być najlepszym w kraju z Legią Warszawa (2012/2013, 2013/2014) oraz po razie z Maccabi Hajfa (2010/2011) i FC Saburtalo (2018).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy