OFICJALNIE: Dwóch spadkowiczów z Ligue 1 w sezonie 2021/2022

OFICJALNIE: Dwóch spadkowiczów z Ligue 1 w sezonie 2021/2022
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Transfery.info

Po ostatniej kolejce Ligue 1 poznaliśmy dwa kluby, które od przyszłego sezonu rozpoczną rywalizację na niższym szczeblu rozgrywek. Są nimi FC Metz i Girondins Bordeaux.

Przed finałową serią gier oba zespoły miały szanse na przedłużenie swoich nadziei o pozostanie we francuskiej elicie. Niemniej losy ich przyszłości nie leżały wyłącznie w ich rękach.

W przypadku FC Metz złudzenia prysły szybko. Już po pierwszej połowie „Les Grenats” przegrywali z Paris Saint-Germain 0:3. W drugiej odsłonie paryżanie dołożyli jeszcze dwa trafienia, nie dając żadnych szans walczącemu o życie przeciwnikowi.

Tym samym ekipa ze Stade Municipal Saint Symphorien powraca po trzech latach na zaplecze Ligue 1, kończąc rywalizację na przedostatnim 19. miejscu w tabeli.

Bardziej bolesny spadek pod kątem historycznym zaliczyło Bordeaux. W prawdzie podopieczni Davida Guiona pokonali na wyjeździe Stade Brestois 4:2, jednak przy swoim zwycięstwie musieli liczyć na bardzo wysokie porażki FC Metz i AS Saint-Étienne.

Małorealistyczny scenariusz się nie spełnił i finalnie „Żyrondyści” uplasowali się na ostatniej pozycji, zrównując się punktami z FC Metz z gorszym bilansie bramkowym, który miał najistotniejsze znaczenie w układzie tabeli przy identycznej liczbie oczek.

Bordeaux będzie uczestniczyć w Ligue 2 po raz pierwszy od 30 lat. Wówczas po sezonie 1990/1991 drużyna została zdegradowana ze względu na problemy natury administracyjnej.

Klubowi z Matmut Atlantique udało się jednak powrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie krajowym już po jednym sezonie. Od tamtego czasu zespół świętował wiele sukcesów - dwa mistrzostwa Francji (1998/1999, 2008/2009), Puchar Francji (2012/2013) czy też trzy Puchary Ligi Francuskiej (2001/2002, 2006/2007, 2008/2009).

18. miejsce, dające miejsce barażowe o utrzymanie się w Ligue 1, przypadło ekipie z Saint-Étienne po remisie z Nantes, dzięki któremu udało się wygrzebać z niebezpiecznej strefy kosztem FC Metz.

Klub ze Stade Geoffroy-Guichard o uchronienie się przed spadkiem powalczy z drugoligowym Auxerre.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy