OFICJALNIE: Edu Expósito w Eibarze. Rekord transferowy!

OFICJALNIE: Edu Expósito w Eibarze. Rekord transferowy!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SD Eibar | AS

Eibar sfinalizował transfer Edu Expósito.

Po odejściu do Sevilli Joana Jordána w pomocy Eibaru wytworzyła się ogromna dziura, nad załataniem której pracowała dyrekcja klubu. Wreszcie udało się tego dokonać, sprowadzając Edu Expósito.

„Rusznikarze” dysponowali sporym zastrzykiem gotówki (14 milionów euro), dlatego też nie mieli problemu ze spełnieniem oczekiwań Deportivo La Coruña. W umowie 22-latka widniała klauzula wykupu o wartości 10 milionów euro, lecz ostatecznie udało się wypracować porozumienie na nieco korzystniejszych warunkach dla przedstawiciela LaLiga.

Jak informuje „AS”, ekipa z Galicji zarobi cztery miliony euro kwoty podstawowej, a w przyszłości będzie mogła liczyć na dodatkowy milion z tytułu bonusów oraz 20% od sumy przyszłej operacji z udziałem środkowego pomocnika. 

Tym samym dla Eibaru już w tej chwili jest to wyrównanie rekordu finansowego  z 2018 roku, kiedy to kupowano Sergio Álvareza. Niemniej, w niedalekiej przyszłości należy spodziewać się, że to Edu Expósito samodzielnie zajmie miejsce na szczycie tego zestawienia.

Z nowym klubem Hiszpan podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku.

Jeśli chodzi o jego liczby, w ubiegłym sezonie 22-latek wystąpił w 40 spotkaniach, zdobył dwie bramki i posłał sześć kluczowych podań. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy