Oficjalnie: Eduardo odchodzi z Szachtara. Już na dobre!

Oficjalnie: Eduardo odchodzi z Szachtara. Już na dobre!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Szachtar Donieck

33-letni Eduardo opuścił Szachtar Donieck.

Urodzony w Rio de Janeiro były reprezentant Chorwacji w Szachtarze grał w latach 2010-2014 i teraz 2015-2016. W tym sezonie nie był już istotnym zawodnikiem, ale w dziesięciu meczach ligowych zdążył strzelić dwie bramki i zaliczyć trzy asysty.

Eduardo do Europy trafił już w 1999 roku do Dinama Zagrzeb, z którego wypożyczano go na krótko do Croatia Sesvete i Interu Zapresic. Potem został gwiazdą chorwackiego potentata i grał w nim aż do lata 2007 roku, gdy został bohaterem dużego transferu do Arsenalu.

Nie wydaje się, że doświadczony atakujący już teraz zakończy karierę piłkarską. Najbardziej prawdopodobny wydaje się jego powrót do ojczyzny, w której grał tylko raz – w latach 2014-2015 w barwach Flamengo.

Eduardo mógł przenieść się do A-League, jednak nie zgodzili się na to działacze australijskiej federacji. W składzie widziało go Western Sydney Wanderers, jednak zawodnik musiałby grać na specjalnym statusie gościnnym ze względu na fakt, że pięć miejsc dla obcokrajowców jest już zajęte. FFA stwierdziła, że Eduardo nie jest wystarczająco dużą gwiazdą na takie specjalne zezwolenie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy