OFICJALNIE: Ekstraklasa w TVP już od najbliższej kolejki. Hit na początek!

OFICJALNIE: Ekstraklasa w TVP już od najbliższej kolejki. Hit na początek! fot.
Paweł Machitko
Źródło: Ekstraklasa

Już od następnej kolejki Ekstraklasę będziemy mogli obejrzeć również w Telewizji Polskiej.

TVP kupiła sublicencję na transmisję meczów w rundzie wiosennej. W związku z tym pokaże po jednym spotkaniu każdej kolejki do końca sezonu.

Lotto Ekstraklasa w publicznej telewizji zagości już 31 marca (18:00, niedziela), gdy Wisła Kraków podejmie Legię Warszawa. Następnie, 3 kwietnia (20:30, środa), pokazane zostanie spotkanie Legii z Jagiellonią Białystok.

Obecnie Ekstraklasa jest pokazywana przede wszystkim na kanałach platformy nc+, ale też w Eurosporcie: jedno spotkanie w piątek i jedno w poniedziałek. Teraz do tego dojdzie jeden mecz na kolejkę w TVP (równolegle będzie on transmitowany w nc+). 

Tym samym TVP wkracza do Ekstraklasy szybciej, niż się tego spodziewano. Pod koniec 2018 roku rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż praw do ligi na dwa najbliższe sezony. Wygrało go nc+ i TVP. Podczas gdy w prywatnej telewizji wyemitowane zostaną wszystkie spotkania (296), to publiczna pokaże właśnie po jednym meczu na kolejkę (więc łącznie 37).

- To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich klubów Ekstraklasy i kibiców. Kilka miesięcy temu zaproponowaliśmy, by nc+ udostępniło Telewizji Polskiej sublicencję na pokazywanie meczu w każdej kolejce już w obecnym sezonie i cieszę się, że obaj nadawcy doszli do porozumienia w tym zakresie. Dzięki temu kibice będą mogli regularnie oglądać mecze LOTTO Ekstraklasy w telewizji otwartej, równolegle do telewizji płatnej, już wiosną tego roku. To doskonała promocja ligi, która z pewnością przełoży się na wzrost oglądalności rozgrywek i korzyści dla klubów. To także przedsmak zasięgów, które wygenerujemy w następnych dwóch sezonach na bazie umów podpisanych z nc+ i Telewizją Polską - powiedział Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy