Oficjalnie: El Ghazi w Lille

Oficjalnie: El Ghazi w Lille
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: OSC Lille

Anwar El Ghazi wzmocnił Lille.

El Ghazi przeszedł z Ajaksu Amsterdam za kwotę zbliżoną do dziewięciu milionów euro, podpisując umowę do 30 czerwca 2021 roku. Holendrzy zapewnili sobie też sowity procent od kolejnego transferu.

21-letni El-Ghazi od jakiegoś czasu łączony był z odejściem z Ajaksu. Sytuacja stała się bardziej napięta po objęciu drużyny przez trenera Petera Bosza, do którego ulubieńców piłkarz nie należał. Początkowo wydawało się, że przesądzony jest jego transfer do rzymskiego Lazio, ostatecznie jednak Lille wykazało najwięcej werwy.

Prawoskrzydłowy w tym sezonie rozegrał 24 mecze, strzelając sześć bramek i zaliczając pięć asyst (cztery bramki i jedna asysta z tego dorobku pochodzą jednak z występów dla drugoligowych rezerw Ajaksu). W poprzednich kampaniach imponował jednak formą – w 2015/2016 w samej Eredivisie miał 11 bramek i trzy asysty, w 2014/2015 – dziewięć bramek i osiem asyst.

Lille przy okazji zakomunikowało, że to pierwszy z kilku transferów po przejęciu władzy przez nowego prezydenta - Gérarda Lopeza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy