OFICJALNIE: El Shaarawy w Chinach

OFICJALNIE: El Shaarawy w Chinach fot. Shanghai Greenland Shenhua
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Shanghai Shenhua

Stephan El Shaarawy został piłkarzem Shanghai Shenhua.

Jego transfer z Romy kosztuje 18 milionów euro. Tymczasem sam zawodnik w ramach trzyletniej umowy ma zarobić 40 milionów euro. Oznacza to kilkukrotną podwyżkę w porównaniu do pensji otrzymywanej przez niego w Serie A.

Początkowo 26-latek planował odrzucić ofertę z Chinese Super League, jednak po rozmowach z dyrektorami Romy i braku szans na znaczącą podwyżkę zmienił zdanie.

Skrzydłowy w seniorskiej piłce zadebiutował w 2008 roku w barwach Genoi. Trzy lata później kupił go AC Milan. Tam wydawało się, że wyrośnie na gwiazdę włoskiej piłki, jednak nie spełnił wszystkich oczekiwań. W 2016 roku przeniósł się do stolicy. Dla Romy strzelił 40 bramek i zaliczył 26 asyst w 139 meczach.

Shanghai Shenhua bardzo zawiódł w pierwszej części sezonu. Zespół prowadzony od kilku dni przez Kang-heuia Choia zajmuje pozycję tuż nad strefą spadkową, mimo sporych oczekiwań. Dlatego, korzystając ze sposobności i otwarcia okna transferowego, kupiono nie tylko El Shaarawy'ego, ale też rosłego (197 centymetrów wzrostu) napastnika z Korei Południowej - doświadczonego, 31-letniego Kima Shin-uka. Jeonbuk Motors miał za niego zarobić pięć milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy