OFICJALNIE: Elneny w Beşiktaşie

OFICJALNIE: Elneny w Beşiktaşie fot. Aleksandra Sieczka
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Beşiktaş JK

Beşiktaş JK doszedł do porozumienia z Arsenal w sprawie przenosin Mohameda Elneny’ego.

Przed tygodniem Unai Emery wysłał jasny komunikat do Egipcjanina, informując go, że lepiej dla niego będzie jak odejdzie. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem 27-latek doszedł do porozumienia z Beşiktaşem, gdzie wstępnie ma występować do 30 czerwca 2020 roku.

Arsenal zgodził się jednak na zawarcie w umowie możliwości transferu definitywnego za 16,5 miliona funtów (18 milionów euro). Tym samym to od defensywnego pomocnika, który ma na swoim koncie 75 występów w reprezentacji swojego kraju, będzie zależało, czy nawiąże dłuższą współpracę z „Czarnymi Orłami”.

Pamiętajmy jednak, że jeśli Turcy zdecydują się na wykup, będzie to dla nich rekordowa transakcja, bowiem dotychczas najwięcej wydano na angaż Rodrigo Tabaty i było to osiem milionów euro.

Mohamed Elneny na Emirates Stadium trafił w styczniu 2016 roku i zapłacono za niego wtedy 12,5 miliona euro. Kiedy menedżerem „Kanonierów” był Arsène Wenger, otrzymywał on sporo czas, lecz w momencie przyjścia Unaia Emery’ego jego rola została zmarginalizowana. W związku z tym, aby móc częściej pojawiać się na boisku, Egipcjanin musiał zmienić pracodawcę i tak też w istocie się stało.

Łącznie dla Arsenalu rozegrał on 89 spotkań, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców a ponadto zanotował osiem asyst. Jego kontrakt traci ważność 30 czerwca 2022 roku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy