OFICJALNIE: Empoli pogodziło się z utratą Szymona Żurkowskiego? Pozyskano nowego środkowego pomocnika

OFICJALNIE: Empoli pogodziło się z utratą Szymona Żurkowskiego? Pozyskano nowego środkowego pomocnika fot. Matteo Bracali / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Empoli

Empoli w środę poinformowano o sprowadzeniu nowego środkowego pomocnika, Alberto Grassiego. Na razie nie wiadomo, czy zamyka to temat powrotu Szymona Żurkowskiego.

W poprzednim sezonie jednym z motorów napędowych ówczesnego beniaminka, czyli Empoli był wypożyczony z Fiorentiny Szymon Żurkowski. Ekipa ta miała możliwość wykupienia Polaka, ale ostatecznie z tego prawa nie skorzystała.

Później 24-latek rozpoczął przygotowania do sezonu z zespołem Vincenzo Italiano i jak na razie nie wiadomo, gdzie spędzi następne miesiące. Przed nim bardzo trudna decyzja, bo wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata, a Czesław Michniewicz bardzo na niego liczy.

Żurkowski na razie otrzymał kilkanaście minut w meczu pierwszej kolejki. Jego Fiorentina pokonała beniaminka Cremonese w stosunku 3-2, a on sam zanotował asystę przy jednym z trafień.

Niedawno pojawiły się ponowne plotki na temat powrotu Polaka do Empoli. W środę jednak ta ekipa pozyskała nowego środkowego pomocnika.

Jest nim Alberto Grassi, który przenosi się do tej drużyny z Parmy w ramach wypożyczenia. Porozumienie, które zawarły strony, będzie obowiązywało do 30 czerwca 2023 roku.

Na razie nie wiadomo, czy definitywnie zamyka to pomysł powrotu Żurkowskiego do Empoli.

Grassi poprzednich kilkanaście miesięcy spędził w ramach transferu czasowego w Cagliari Calcio. Tam w 31 meczach zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy