OFICJALNIE: Emre Çolak szokuje. Zakończył karierę... kilka godzin po debiucie w nowym klubie

2023-02-13 12:48:18; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Emre Çolak szokuje. Zakończył karierę... kilka godzin po debiucie w nowym klubie Fot. CF Intercity
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Emre Çolak [Instagram] | AlicantePlaza

31-letni Emre Çolak zakończył niespodziewanie karierę kilkanaście dni po transferze do hiszpańskiego CF Intercity. Były reprezentant Turcji ogłosił swoją decyzję bez żadnych konsultacji z klubem, kilka godzin po oficjalnym debiucie.

Były piłkarz Galatasaray kończy nieoczekiwanie karierę, o czym poinformował w mediach społecznościowych. Doświadczony pomocnik zaskoczył całkowicie władze CF Intercity, z którymi ten nie omówił swojej decyzji.

Turek szeregi hiszpańskiego trzecioligowca wzmocnił 27 stycznia bieżącego roku po tym, jak wygasł mu wcześniej kontrakt z Göztepe. Czterokrotny reprezentant kraju zgodził się dołączyć do zespołu z Alicante, gdzie miał być główną gwiazdą projektu.

Przygoda Çolaka w Hiszpanii nie trwała zbyt długo. 13 lutego, a więc dokładnie 17 dni po transferze, ten zdecydował się zakończyć swoją przygodę z futbolem.

Co ciekawe, dzień wcześniej 31-latek oficjalnie zadebiutował w nowych barwach, notując 29 minut w starciu z rezerwami Athleticu.

Pomocnik nie pojawił się na treningu, gdyż planował już swój powrót do Turcji.

„Odchodzę z futbolu. Pracuję ramię w ramię z tymi wszystkimi, którzy ciężko dla mnie pracują, niech Bóg im błogosławi. Od dziś będę żył dla szczęścia mojej rodziny. Mam swoje życie, będę spędzać czas z bliskimi” - napisał na instagramowej relacji Çolak.

Komunikat był zaskoczeniem nawet dla klubu i kolegów z drużyny, niewiedzących o jednostronnej decyzji byłego piłkarza Deportivo de La Coruña czy Hatayasporu o opuszczeniu Intercity. Zdaniem tureckiej prasy 31-latek przejął się bardzo tragedią, która spotkała w ostatnich dniach jego ojczyznę.

Emre Çolak w zawodowym futbolu rozegrał 310 spotkań.