OFICJALNIE: Enner Valencia wrócił do Europy

OFICJALNIE: Enner Valencia wrócił do Europy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fenerbahçe

Enner Valencia zdecydował się, że następnym krokiem w jego karierze będzie transfer do Fenerbahçe.

„Żółte Kanarki”, podobnie jak wiele tureckich klubów, nie znajdują się w najlepszej sytuacji finansowej. Nie oznacza to jednak, że stambułczycy zrezygnowali z transferów. Właśnie potwierdzono bowiem już 11 (sic!) wzmocnienie przed nowym sezonem.

Najnowszym nabytkiem Fenerbahçe jest najlepszy strzelec w historii Ekwadoru, autor 31 trafień w 54 występach dla kadry narodowej. W tym przypadku wykorzystano fakt, że gracz był dostępny na rynku transferowym po tym, jak wygasała jego umowa z meksykańskim Tigres.

30-latek szybko został połączony z tureckim gigantem, a strony doszły do porozumienia w sprawie umowy ważnej do 30 czerwca 2023 roku. W efekcie operacja stała się faktem.

Enner Valencia, bo o nim mowa, jak dotąd na europejskich boiskach występował, broniąc barw West Hamu United oraz Evertonu. Fenerbahçe jest zatem dla niego trzecim klubem na Starym Kontynencie, na który wrócił po trzech latach spędzonych w Ameryce Północnej.

Środkowy napastnik w drużynie ze Stambułu będzie miał za zadanie zastąpić Vedata Muriqiego, który lada moment powinien dołączyć do Lazio.

Dorobek Ekwadorczyka w koszulce Tigres prezentuje się następująco: 118 spotkań, 34 bramki i 14 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy