OFICJALNIE: Éric Junior Dina Ebimbe opuszcza PSG

OFICJALNIE: Éric Junior Dina Ebimbe opuszcza PSG fot. Eintracht Frankfurt
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Eintracht Frankfurt

Éric Junior Dina Ebimbe przedłużył umowę z Paris Saint-Germain, po czym został wypożyczony do Eintrachtu Frankfurt.

Éric Junior Dina Ebimbe parafował z Paris Saint-Germain kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku. Na wypożyczeniu w Eintrachcie Frankfurt będzie z kolei przebywał do końca sezonu 2022/2023. W umowie zawarto opcję wykupu.

21-letni Dina Ebimbe jest związany z PSG od 2012 roku. Po występach w zespołach juniorskich oraz rezerwach paryżanie wypożyczali go do Le Havre oraz Dijon. Z pierwszym z tych klubów rywalizował w Ligue 2, a z drugim w Ligue 1.

W sezonie 2021/2022 pomocnik rozegrał 10 meczów we francuskiej ekstraklasie, a do tego zaliczył krótki występ w Lidze Mistrzów. Licząc wszystkie rozgrywki, pojawiał się na murawie 14 razy.

- Jego wszechstronność, dynamika i inteligencja gry czyni nas jeszcze bardziej nieprzewidywalnymi i zwiększa naszą elastyczność taktyczną. Éric Junior mógł się wiele nauczyć u boku światowych gwiazd w ciągu ostatniego roku i mamy nadzieję, że wkrótce będzie mógł rozwijać z nami swój wielki potencjał na boisku. Dajemy mu czas, którego potrzebuje i wspieramy go - powiedział dyrektor sportowy Eintrachtu Markus Krösche.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy