OFICJALNIE: Eric Martel w FC Köln

OFICJALNIE: Eric Martel w FC Köln
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Köln

FC Köln poinformowało w ostatnich dniach o pozyskaniu Erica Martela z RB Lipsk.

FC Köln ma za sobą całkiem udany okres, bo ekipa z miasta katedralnego zakończyła rozgrywki Bundesligi na solidnym siódmym miejscu. Równoznaczne jest to z awansem do Ligi Konferencji Europy.

Celem będzie jak najlepsze zaprezentowanie się w tych rozgrywkach, a pomóc w tym ma nowo sprowadzono defensywny pomocnik, czyli Eric Martel.

Utalentowany 20-latek przenosi się do tej ekipy z RB Lipsk w ramach transferu definitywnego. Z nowym pracodawcą parafował kontrakt do 30 czerwca 2026 roku, a kwota transakcji wyniosła nieco ponad milion euro.

- Dla mnie decydująca w sprawie doboru nowych barw była perspektywa rozwoju. Widać, że zespół z Kolonii podażą interesującą ścieżką i chce budować młodych zawodników. Ostatnio rozwijałem się w Wiedniu, a teraz chcę iść naprzód w Bundeslidze. To dla mnie duży skok, ale wierzę, że podołam - przyznał.

Reprezentant Niemiec do lat 21 nie przebił się do pierwszego składu RB Lipsk i dlatego w styczniu 2021 roku trafił do austriackiego klubu w ramach wypożyczenia. W poprzednim sezonie rozegrał 33 mecze, a jego dorobek to trzy gole i trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy