OFICJALNIE: Everton dopiął swego. Transfer Delpha sfinalizowany!

OFICJALNIE: Everton dopiął swego. Transfer Delpha sfinalizowany! fot. Everton FC
Karol Brandt
Źródło: Everton FC

Fabian Delph zamienił Manchester City na Everton.

20-krotny reprezentant „Synów Albionu” postanowił poszukać klubu, w którym będzie mógł liczyć na regularną grę. Dlatego też, gdy pojawiła się oferta przenosin do Evertonu, nie zastanawiał się dwa razy. Strony szybko wypracowały warunki umowy ważnej do 30 czerwca 2022 roku.

„The Toffees” zapłacili 8,5 miliona funtów (9,5 miliona euro), a w przyszłości do kwoty tej mogą zostać doliczone bonusy w wysokości maksymalnie 1,5 miliona funtów (1,7 miliona euro). 

– Chciałem grać bardziej regularnie, a możliwość przyjścia i zagrania dla Evertonu była zbyt dobra, by nią odrzucić – oznajmił Fabian Delph.

29-latek (w listopadzie będzie obchodził 30. urodziny) na Etihad Stadium trafił latem 2015 roku. Wówczas do klubu sprowadzał go Manuel Pellegrini. Anglik dał się poznać jako naprawdę wszechstronny gracz, który poza nominalną pozycją środkowego pomocnika może pokryć m.in. lewe bądź prawe skrzydło. 

Gdy Chilijczyka zastąpił Pep Guardiola, Fabian Delph na nudę nie mógł narzekać. Anglik już w sezonie 2017/2018 został przeniesiony na lewą obronę. W tym obszarze rozegrał 26 spotkań i spełnił wymagania hiszpańskiego menedżera na tyle, że w minionej kampanii również zdarzało mu się grać na tej pozycji, choć już nieco rzadziej. Przyczyniły się do tego problemy z kontuzjami.

Anglik koszulkę „Obywateli” przywdziewał 89 razy. Przez ten czas świętował zdobycie m.in. dwóch tytułów mistrzowskich. 

Everton do tej pory przeprowadził jeszcze dwa transfery - wykupiony z Barcelony został André Gomesa, który wcześniej był jedynie wypożyczony, a sprowadzony został także Jonas Lössl z Huddersfield. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy