OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu

OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Wrocław Academy

Fabian Mrozek zasilił szeregi Liverpoolu, a przygodę z tym klubem rozpocznie od poziomu U-18.

Utalentowany bramkarz przeniósł się do angielskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z FC Wrocław Academy i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca sezonu 2023/2024.

Fabian Mrozek otrzymał propozycję zawarcia kontraktu z „The Reds” już w zeszłym roku, kiedy to zaprezentował się z bardzo dobrej strony na testach w ekipie z Anfield.

Wówczas młody zawodnik ustalił wszystkie szczegóły indywidualnej umowy z Liverpoolem, ale nie mógł jej podpisać ze względu na fakt, że przepisy FIFA zabraniają piłkarzom zawierania profesjonalnych kontraktów przed ukończeniem 16. roku życia.

Gracz mający za sobą powołania do reprezentacji Polski U-15 i U-16 spełnił ten wymóg już we wrześniu, ale dopiero teraz przedstawiciele mistrza Anglii dopięli wszystkie formalności związane z pozyskaniem utalentowanego golkipera.

Tym samym Mrozek będzie już naszym trzecim bramkarzem znajdującym się w „The Reds” po Kamilu Grabarze (ostatnio wypożyczony do Huddersfield Town) i Jakubie Ojrzyńskim (Liverpool U-18).

16-latek jest drugim bramkarzem, który opuścił FC Wrocław Academy na rzecz występów w uznanym zagranicznym klubie.

Przed nim na taki krok zdecydował się Mateusz Górski, który w lutym 2017 roku trafił do Ajaksu Amsterdam. Młody zawodnik nie zdołał jednak na dłuższą metę zaistnieć w holenderskiej drużynie i na początku lipca wrócił do rodzimego kraju, gdzie związał się z Puszczą Niepołomice.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Eden Hazard nie zagra w El Clásico. I jeszcze dłuższy czas nie pojawi się na boisku Real Madryt: Eden Hazard nie zagra w El Clásico. I jeszcze dłuższy czas nie pojawi się na boisku Piłkarz RB Lipsk z koronawirusem Piłkarz RB Lipsk z koronawirusem Europejska Premier League konkurencją dla Ligi Mistrzów?! Europejska Premier League konkurencją dla Ligi Mistrzów?! Liga Europy: AZ Alkmaar z dużym ogniskiem koronawirusa. Mecz z Napoli zagrożony Liga Europy: AZ Alkmaar z dużym ogniskiem koronawirusa. Mecz z Napoli zagrożony Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników (w tym... Xavi 🤔) Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników (w tym... Xavi 🤔) Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy