OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu

OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Wrocław Academy

Fabian Mrozek zasilił szeregi Liverpoolu, a przygodę z tym klubem rozpocznie od poziomu U-18.

Utalentowany bramkarz przeniósł się do angielskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z FC Wrocław Academy i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca sezonu 2023/2024.

Fabian Mrozek otrzymał propozycję zawarcia kontraktu z „The Reds” już w zeszłym roku, kiedy to zaprezentował się z bardzo dobrej strony na testach w ekipie z Anfield.

Wówczas młody zawodnik ustalił wszystkie szczegóły indywidualnej umowy z Liverpoolem, ale nie mógł jej podpisać ze względu na fakt, że przepisy FIFA zabraniają piłkarzom zawierania profesjonalnych kontraktów przed ukończeniem 16. roku życia.

Gracz mający za sobą powołania do reprezentacji Polski U-15 i U-16 spełnił ten wymóg już we wrześniu, ale dopiero teraz przedstawiciele mistrza Anglii dopięli wszystkie formalności związane z pozyskaniem utalentowanego golkipera.

Tym samym Mrozek będzie już naszym trzecim bramkarzem znajdującym się w „The Reds” po Kamilu Grabarze (ostatnio wypożyczony do Huddersfield Town) i Jakubie Ojrzyńskim (Liverpool U-18).

16-latek jest drugim bramkarzem, który opuścił FC Wrocław Academy na rzecz występów w uznanym zagranicznym klubie.

Przed nim na taki krok zdecydował się Mateusz Górski, który w lutym 2017 roku trafił do Ajaksu Amsterdam. Młody zawodnik nie zdołał jednak na dłuższą metę zaistnieć w holenderskiej drużynie i na początku lipca wrócił do rodzimego kraju, gdzie związał się z Puszczą Niepołomice.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE] Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy