OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu

OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Wrocław Academy

Fabian Mrozek zasilił szeregi Liverpoolu, a przygodę z tym klubem rozpocznie od poziomu U-18.

Utalentowany bramkarz przeniósł się do angielskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z FC Wrocław Academy i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca sezonu 2023/2024.

Fabian Mrozek otrzymał propozycję zawarcia kontraktu z „The Reds” już w zeszłym roku, kiedy to zaprezentował się z bardzo dobrej strony na testach w ekipie z Anfield.

Wówczas młody zawodnik ustalił wszystkie szczegóły indywidualnej umowy z Liverpoolem, ale nie mógł jej podpisać ze względu na fakt, że przepisy FIFA zabraniają piłkarzom zawierania profesjonalnych kontraktów przed ukończeniem 16. roku życia.

Gracz mający za sobą powołania do reprezentacji Polski U-15 i U-16 spełnił ten wymóg już we wrześniu, ale dopiero teraz przedstawiciele mistrza Anglii dopięli wszystkie formalności związane z pozyskaniem utalentowanego golkipera.

Tym samym Mrozek będzie już naszym trzecim bramkarzem znajdującym się w „The Reds” po Kamilu Grabarze (ostatnio wypożyczony do Huddersfield Town) i Jakubie Ojrzyńskim (Liverpool U-18).

16-latek jest drugim bramkarzem, który opuścił FC Wrocław Academy na rzecz występów w uznanym zagranicznym klubie.

Przed nim na taki krok zdecydował się Mateusz Górski, który w lutym 2017 roku trafił do Ajaksu Amsterdam. Młody zawodnik nie zdołał jednak na dłuższą metę zaistnieć w holenderskiej drużynie i na początku lipca wrócił do rodzimego kraju, gdzie związał się z Puszczą Niepołomice.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy