OFICJALNIE: Fabio Cannavaro stracił pracę. Kamil Glik i Krzysztof Kubica mają nowego trenera

OFICJALNIE: Fabio Cannavaro stracił pracę. Kamil Glik i Krzysztof Kubica mają nowego trenera fot. Vincenzo Izzo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Benevento Calcio

Benevento Calcio przedstawiło osobę, która od teraz odpowiada za wyniki zespołu. Trenerem klubu Serie B został Roberto Stellone.

Ekipa prowadzona do niedawna przez Fabio Cannavaro poniosła trzy porażki z rzędu. W konsekwencji były piłkarz Juventusu czy Realu Madryt, a dziś szkoleniowiec stracił pracę.

Poszukiwania następcy nie trwały długo. Stanowisko powierzono Roberto Stellone.

Włoch podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2023 roku i jego celem jest uchronienie drużyny przed spadkiem.

To zadanie nie będzie łatwe, gdyż Benevento Calcio obecnie zajmuje dopiero dziewiętnaste miejsce na dwadzieścia możliwych w tabeli drugiej ligi. Na tym szczeblu jego rywalami są między innymi Parma, Genoa oraz Brescia Calcio.

Stellone liczy, że w realizacji zadania pomogą mu wielce doświadczeni Kamil Glik, Gaetano Letizia, Diego Farias czy Simy.

Zmiana trenera to dobra wiadomość dla Krzysztofa Kubicy, który w ostatnim czasie oglądał grę kolegów z ławki rezerwowych.

45-letni strateg w przeszłości pracował w Frosinone Calcio, US Palermo czy Ascoli. Jego ostatnim miejscem pracy była Reggina, z którą rozstał się ubiegłego lata.

Zadebiutuje on już podczas najbliższego weekendu, stając do pojedynku z Cagliari Calcio.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy