OFICJALNIE: Fabio Cannavaro żegna się z pracą
2024-06-09 09:33:17; Aktualizacja: 1 rok temu
Fabio Cannavaro ustąpił ze stanowiska pierwszego trenera Udinese.
50-latek pożegnał się z posadą szkoleniowca „Bianconerich” zaledwie półtora miesiąca po rozpoczęciu pracy. Jego wygasający pod koniec czerwca kontrakt nie zostanie przedłużony, o czym zadecydowały klubowe władze.
Legenda włoskiego futbolu objęła dowodzenie nad zespołem Udinese w drugiej połowie kwietnia, zastępując Gabriele Cioffiego. Cannavaro przychodził w roli strażaka, którego zadaniem było utrzymanie znajdującej się wówczas tuż nad strefą spadkową drużyny na szczeblu Serie A.
Nowy trener poprowadził swoich podopiecznych do trzech remisów oraz dwóch zwycięstw w pięciu spotkaniach (nie licząc kilkunastu minut z meczu przeciwko AS Romie), utrzymując klub ze Stadio Friuli w najwyższej klasie rozgrywkowej.Popularne
„Udinese Calcio informuje, że Fabio Cannavaro nie będzie kontynuował kariery na ławce trenerskiej „Bianconerich” w przyszłym sezonie. Klub serdecznie dziękuje trenerowi i jego sztabowi za profesjonalizm i istotny wkład w utrzymanie. Życzymy im powodzenia” - czytamy w komunikacie.
Na początku 2022 roku Fabio Cannavaro był wymieniany w gronie potencjalnych kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski. Wówczas opiekunem naszej kadry został jednak Czesław Michniewicz.
Włoski szkoleniowiec ma też w swoim CV samodzielną pracę w Benevento, Guangzhou Evergrande czy Tianjin Tianhai. W marcu 2019 roku przejął również tymczasowo obowiązki selekcjonera reprezentacji Chin.









![Czy to największy pechowiec? Armando Broja po raz kolejny kontuzjowany [WIDEO]](img/photos/98593/170x113/armando-broja.jpg)


![Składy na Włochy - Norwegia [OFICJALNIE]](img/photos/112602/170x113/haaland-norwegia.jpg)


![Ostatnio znajdował się w kadrze FC Barcelony, będzie musiał zaczekać na ewentualny debiut [OFICJALNIE]](img/photos/112703/170x113/xavi-espart.jpg)






![Dlatego Nigeria nie pozostała w grze o mundial? Selekcjoner oskarża rywala o stosowanie... voodoo [WIDEO]](img/photos/112716/90x60/xyz.jpg)





![Nie sprawdził się. Pierwsze rozstanie z Radomiakiem Radom pod wodzą Gonçalo Feio [OFICJALNIE]](img/photos/112430/170x113/goncalo-feio.jpg)



