OFICJALNIE: FC Basel, półfinalista Ligi Konferencji Europy, zmienia trenera

OFICJALNIE: FC Basel, półfinalista Ligi Konferencji Europy, zmienia trenera fot. Media Whalestock / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: FC Basel

Timo Schultz, do niedawna szkoleniowiec FC St. Pauli, zostanie nowym trenerem FC Basel w przyszłym sezonie.

45-letni Niemiec podpisał dwuletni kontrakt. Był zawodnikiem FC St. Pauli w latach 2005-2012, a następnie objął stanowisko asystenta trenera pierwszego zespołu. Później prowadził samodzielnie drużyny U17 i U19, a w 2020 roku rozpoczął pracę jako szkoleniowiec dorosłej kadry.

W sezonie 2020/2021 zakończył rozgrywki 2. Bundesligi na dziesiątej pozycji. W kolejnym przez pewien czas walczył o awans do najwyższej ligi, choć ostatecznie jego zespół zajął piąte miejsce. Jednak ze względu na słabsze wyniki w rundzie jesiennej bieżących rozgrywek podjęto decyzję o rozstaniu z nim.

Pomimo tego, że drużyna FC Basel walczy o awans do finału Ligi Konferencji Europy, w lidze szwajcarskiej zajmuje dopiero piąte miejsce. W związku z tym grozi mu nieobecność w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Po zwolnieniu Alexandra Freia w lutym bieżącego roku tymczasowym szkoleniowcem FC Basel został Heiko Vogel, który łączy pracę trenerską z zajmowanym stanowiskiem dyrektora sportowego klubu. Teraz zamierza w pełni skupić się na dotychczasowych obowiązkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy