OFICJALNIE: Fedor Černych zaskoczył transferem. Udał się w daleką podróż

OFICJALNIE: Fedor Černych zaskoczył transferem. Udał się w daleką podróż fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kerala Blasters

Fedor Černych zakończył przedwcześnie współpracę z AEL-em Limassol na rzecz indyjskiego Kerala Blasters FC.

Wielokrotny reprezentant i kapitan Litwy zyskał sobie dużą rozpoznawalność w naszym kraju za sprawą pobytu zaliczonego w Górniku Łęczna oraz Jagiellonii Białystok. Z tym drugim zespołem był nawet związany dwukrotnie.

Opuścił go w styczniu ubiegłego roku na rzecz kontynuowania przygody z futbolem w AEL-u Limassol.

32-letni skrzydłowy nie prezentował się jednak na miarę oczekiwań w cypryjskiej drużynie. Dobitnie pokazuje to fakt, że w trwających rozgrywkach ani razu nie wpisał się na listę strzelców i nie zaliczył asysty w trzynastu rozegranych meczach.

Dlatego obie strony jeszcze w grudniu rozpoczęły pracę nad przedwczesnym zakończeniem współpracy. Osiągnęły na tym polu sukces, co umożliwiło Fedorowi Černychowi obranie zaskakującego kierunku transferu w postaci zasilenia Kerala Blasters FC.

Doświadczony zawodnik postara się w niedalekim czasie pomóc azjatyckiemu klubowi wygrać Indian Super League.

Najprawdopodobniej dostąpi tego zaszczytu dopiero w następnych zmaganiach, chyba że zostanie jeszcze uprawniony do gry w trwającej edycji, której zasadnicza część dobiegła końca i pozwoliła jego nowej ekipie uplasować się na pierwszym miejscu.

Kerala Blasters FC rywalizuje jednocześnie w lokalnym pucharze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy