OFICJALNIE: Felix Afena-Gyan odszedł z Romy. Potencjalny rekord zakupowy

OFICJALNIE: Felix Afena-Gyan odszedł z Romy. Potencjalny rekord zakupowy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS Roma | Cremonese

AS Roma potwierdziła rozstanie z Felixem Afeną-Gyanem. Ghańczyk wylądował w US Cremonese.

19-latek w poprzednim sezonie otrzymał szansę od José Mourinho i swoimi występami wkupił się w łaski utytułowanego trenera. Łącznie udało mu się rozegrać 22 spotkania

Napastnik lub skrzydłowy w starciu z Genoą wpisał się nawet dwukrotnie na listę strzelców. Jest on pierwszym zawodnikiem z rocznika 2003, który zanotował trafienie w Serie A.

Portugalczyk bardzo cenił utalentowanego Ghańczyka, ale wobec ofensywnych wzmocnień zespołu doszedł on do wniosku, że najlepszym wyjściem będzie rozstanie. Tylko w ten sposób może się nadal rozwijać.

Dzisiaj angaż Felixa Afeny-Gyana potwierdziło Cremonese. Operacja odbyła się na mocy transferu definitywnego za sześć milionów euro plus trzymilionowe bonusy i 10 procent od następnej przeprowadzki.

Jeśli choć część zmiennych zostanie aktywowana, najnowszy nabytek będzie cieszył się mianem najdroższego piłkarza w historii klubu. Aktualnie zestawienie otwiera kupiony za 6,5 miliona euro Cyriel Dessers.

W ostatnich dniach o sześciokrotnym reprezentancie Ghany zrobiło się bardzo głośno. Nie brakowało bowiem spekulacji, że to właśnie on przyczynił się do poważnej kontuzji odniesionej przez Georginio Wijnalduma. Wówczas w obronę wziął go Mourinho.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy