OFICJALNIE: Fenerbahçe z zakazem transferowym. I to nie od FIFA

OFICJALNIE: Fenerbahçe z zakazem transferowym. I to nie od FIFA fot. Stevepb | Pixabay
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fenerbahçe

Turecka Federacja Piłkarska postanowiła nałożyć na Fenerbahçe zakaz rejestracji nowych piłkarzy, co jest równoznaczne z brakiem możliwości dokonywania wzmocnień.

W bieżącym oknie transferowym „Żółte Kanarki” jak dotąd pozyskały jedynie Simona Falette’a z Eintrachtu Frankfurt, który został wypożyczony do końca rozgrywek z opcją kupna. I chociaż ekipa ze Stambułu usilnie starała się o angaż Ricardo Rodrígueza, a w pewnej chwili wydawało się nawet, że operacja jest przesądzona, być może Turcy będą musieli zrezygnować z pomysłu sprowadzenia zawodnika Milanu.

Ma to związek z zakazem transferowym, jakim Fenerbahçe ukarała Turecka Federacja Piłkarska, tłumacząc się złamaniem przez nie zasad Finansowego Fair Play.

„Od dzisiaj nie możemy kupować nowych graczy, decyzja TFF została nam przekazana wczoraj wieczorem. Odwołamy się natychmiast, uważam i mam nadzieję, że arbitraż odbędzie się możliwie jak najszybciej. Ten problem należy rozwiązać w trybie pilnym” – oznajmił w sobotę Ali Koç, prezes tureckiej ekipy.

„Żółte Kanarki” po 18. kolejkach ligowych z dorobkiem 34 punktów plasują się na trzecim miejscu w tabeli. Latem zespół wzmocnili m.in. Luiz Gustavo, Zanka czy Max Kruse.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy