OFICJALNIE: FIFA ugina się w sprawie alkoholu na Mistrzostwach Świata. Budweiser zniesmaczony

OFICJALNIE: FIFA ugina się w sprawie alkoholu na Mistrzostwach Świata. Budweiser zniesmaczony fot. Gints Ivuskans / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: FIFA

FIFA potwierdziła, iż na Mistrzostwach Świata w Katarze kibice nie otrzymają możliwości zakupu piwa na stadionach. Międzynarodowa organizacja podtrzymuje więc zdanie katarskich urzędników, którzy zezwalają tylko na dystrybucję napojów bezalkoholowych.

Stało się. Po miesiącach spekulacji rozstrzygnęła się „alkoholowa saga”, której finał można było przewidzieć. Katar nie zgadza się na obecność trunków na stadionie, co zakomunikował wcześniejszą decyzją.

Fakt ten uderza znacząco, przynajmniej z pozoru, w interesy FIFA. Organizacja zarządzana przez Gianniego Infantino podpisała przed turniejem lukratywną ofertę z amerykańskim gigantem Budweiserem, stawiając go w roli wyłącznego dystrybutora piwa podczas bliskowschodniej imprezy.

Plany zakładały sprzedaż alkoholu na stadionach, ale to się zmieniło. Alkohol będzie dostępny jak zwykle w licencjonowanych hotelach i restauracjach. Na obiektach piłkarskich fani uświadczą jedynie popularnych obecnie „zerówek”.

Budweiser na wskutek całej sytuacji musi zmienić część swojej turniejowej infrastruktury, usuwając wszelkie znamiona popularnych czerwonych produktów.

To już kolejne ustępstwo FIFA względem gospodarza mundialu.

Organizatorzy nalegali, by stoiska z koncesjami Budweisera nie były zbyt widoczne, więc światowa organizacji piłki nożnej zgodziła się przenieść je w mniej korzystne miejsca. Zaledwie trzy miesiące temu zgodziła się również przesunąć datę rozpoczęcia turnieju o dzień wcześniej, więc gospodarze zagrają w jedynym meczu tego dnia. Katar z Ekwadorem zagra 20 listopada.

„Po dyskusjach między władzami kraju gospodarza i FIFA podjęto decyzję o skoncentrowaniu sprzedaży napojów alkoholowych na FIFA Fan Festival, innych miejscach dla fanów i licencjonowanych obiektach, usuwając punkty sprzedaży piwa z Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze z obwodu stadionu . Nie ma to wpływu na sprzedaż Bud Zero (bezalkoholowego), który pozostanie dostępny na wszystkich stadionach mistrzostw świata w Katarze. Władze kraju gospodarza i FIFA będą nadal dbać o to, aby stadiony i otaczające je tereny zapewniały wszystkim kibicom radosne, pełne szacunku i przyjemne wrażenia. Organizatorzy turnieju dziękują AB InBev za zrozumienie i ciągłe wsparcie dla naszego wspólnego zaangażowania w obsługę wszystkich podczas Mistrzostw Świata FIFA Qatar 2022” – czytamy w oświadczeniu.

Co ciekawe, całą sytuację na gorąco skomentowali przedstawiciele Budweisera, publikując wpis na Twitterze. Ten został jednak chwilę później usunięty, lecz w internecie nie zginie nic, a więc ten krąży wśród społeczności serwisu.

„Cóż, to jest niezręczne...” - napisała amerykańska firma, której oficjalne stanowisko powinno się pojawić niebawem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy