OFICJALNIE: FIFA zawiesiła dwie piłkarskie federacje

OFICJALNIE: FIFA zawiesiła dwie piłkarskie federacje fot. Taljat David / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: FIFA

Przedstawiciele Pakistańskiej Federacji Piłki Nożnej (PFF) oraz Piłkarskiej Federacji Czadu (FTFA) mają swoją wizję funkcjonowania federacji. FIFA postanowiła stanowczo na to zareagować, zawieszając oba związki.

Pakistańska Federacja Piłki Nożnej (PFF) została zawieszona za „ingerencję osób trzecich” po tym, jak grupa ludzi zajęła jej siedzibę w zeszłym miesiącu. Protestujący sprzeciwiają się powołaniu przez FIFA „komitetu normalizacyjnego” do prowadzenia futbolu w Pakistanie po latach walk grup funkcjonariuszy.

„To zawieszenie zostanie zniesione dopiero po otrzymaniu przez FIFA potwierdzenia od komitetu normalizacyjnego, że lokale, konta, administracja i kanały komunikacji PFF są ponownie pod pełną kontrolą i może kontynuować wykonywanie swojego mandatu bez dalszych przeszkód” - stwierdziła FIFA w oświadczeniu.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zawiesiła również Piłkarską Federację Czadu (FTFA) po tym, jak rząd tegoż kraju próbował rozwiązać FTFA i mianować nowych urzędników.

FIFA oświadczyła, że zniesie zawieszenie, jeśli rząd wycofa się z tego przedsięwzięcia i przekaże władzę prezydentowi FTFA, Moctarowi Mahamoudowi Hamidowi.

Czad został już wcześniej zdyskwalifikowany z eliminacji Pucharu Narodów Afryki. W zeszłym miesiącu Afrykańska Konfederacja Piłkarska nakazała reprezentacji Czadu rezygnację z rozgrywania dwóch meczów.

MICHAŁ NIKLAS

Więcej na temat: Oficjalnie FIFA Czad Pakistan

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy