OFICJALNIE: Filip Kostić w Juventusie

OFICJALNIE: Filip Kostić w Juventusie fot. Hasan Bratic/SIPA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lega Serie A

Juventus zarejestrował transfer Filipa Kosticia w Lega Serie A. Operacja stała się zatem faktem.

Serbski wahadłowy lub lewoskrzydłowy dzisiaj zjawił się na testach medycznych przed przeprowadzką do stolicy Piemontu. Badania wypadły pomyślnie, czego efektem jest zgłoszenie operacji do Lega Serie A.

Filip Kostić, o którego zabiegał również West Ham United, podpisał ze „Starą Damą” kontrakt do 30 czerwca 2026 roku. W jego ramach będzie inkasował 2,7 miliona euro netto za sezon.

Eintracht Frankfurt zgodził się sprzedać swojego kluczowego piłkarza za 12 milionów euro i dodatkowe trzy miliony euro zawarte w formie bonusów. To efekt umowy wygasającej za niespełna rok.

29-latek blisko przybycia do Serie A był już ubiegłego lata, ale wówczas Lazio miało duże problemy z przesłaniem oferty na właściwy adres. Finalnie zawodnik został w Niemczech.

Etatowy reprezentant Serbii przybył do Turynu na wyraźną prośbę Massimiliano Allegriego, który domagał się wzmocnienia lewego skrzydła.

Kostić swoją przygodę z „Orłami” kończy na 171 spotkaniach, 33 golach i 64 asystach, a także triumfem w Lidze Europy.

Dla Juventusu jest on piątym wzmocnieniem podczas tego lata. Wcześniej przybyli Paul Pogba, Ángel Di María, Bremer oraz Andrea Cambiaso. Ten ostatni został jednak od razu wypożyczony.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy