OFICJALNIE: Filip Lesniak w Wiśle Płock

OFICJALNIE: Filip Lesniak w Wiśle Płock fot. Wisła Płock
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Wisła Płock

Wisła Płock poinformowała o pozyskaniu Filipa Lesniaka.

24-letni defensywny pomocnik podpisał z „Nafciarzami” kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia. Do Płocka trafił na zasadzie wolnego transferu.

Słowak wychował się w Koszycach. W 2012 roku przeszedł do Tottenhamu, z którym był związany przez 5,5 roku. W Londynie występował głównie w juniorach, ale zadebiutował też w pierwszym zespole. Pomocnik zanotował nawet asystę w meczu z Leicester City (1:6). Ostatnio Lesniak grał w Danii, gdzie reprezentował barwy Aalborga oraz Silkeborga.

- Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z Wisłą Płock. Moim celem jest stałe podnoszenie swoich umiejętności i oczywiście pomoc drużynie na boisku. Jestem zawodnikiem, który dobrze czuje się z piłką przy nodze, potrafię skutecznie się zastawić, stworzyć sytuacje partnerom. Myślę, że moją zaletą jest również dynamika. Bardzo chcę osiągać z drużyną jak najlepsze wyniki, żeby wszyscy w Płocku cieszyli się na koniec przyszłego sezonu z jak najlepszego miejsca Wisły w tabeli - powiedział zawodnik, który w nowej drużynie zapewne ma zostać następcą Dominika Furmana.

To drugi środowy transfer Wisły. Wcześniej pozyskała ona Wojciecha Szumilasa.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy