OFICJALNIE: Filip Novák zawodnikiem Trabzonsporu

OFICJALNIE: Filip Novák zawodnikiem Trabzonsporu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Trabzonspor AŞ

Trabzonspor sfinalizował pozyskanie Filipa Nováka z FC Midtjylland.

27-latek trafi do Turcji na zasadzie transferu definitywnego. Duńczycy zarobią na transakcji defensora blisko dwa miliony euro. Płatność została rozłożona na trzy raty. Umowa reprezentanta Czech z nowym pracodawcą będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku.

Licząc wszystkie rozgrywki, Novák wystąpił w tym sezonie w 21 spotkaniach, na które złożyło się 16 meczów w lidze, trzy w eliminacjach do Ligi Europy oraz dwa w pucharze kraju. W tym czasie lewy defensor zdobył cztery bramki.

Urodzony w Přerov zawodnik rozpoczynał swoją karierę w drużynie FC Zlín. W 2011 przeniósł się do FK Jablonec. Dobre występy na boiskach ligi czeskiej zaowocowały zainteresowaniem ze strony FC Midtjylland, który w 2015 roku zdecydował się na pozyskanie defensora.

Warto dodać, że Novák jest 12-krotnym reprezentantem naszych południowych sąsiadów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy