OFICJALNIE: Filmowy transfer w rosyjskiej ekstraklasie. Od zera do bohatera w pół roku!

OFICJALNIE: Filmowy transfer w rosyjskiej ekstraklasie. Od zera do bohatera w pół roku!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Anży

Anży Machaczkała poinformowała za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o transferze Amura Kalmykova.

23-letni napastnik jeszcze pół roku temu reprezentował barwy piątoligowego FC Kubanskaja Korona Szewczenko. Dlatego, gdy po rosłego snajpera sięgnął rosyjski trzecioligowiec - FC Afips Afipski – wydawało się, że będzie on potrzebował nieco czasu na przystosowanie się do realiów w miarę profesjonalnej ligi. Jednak Kalmykov nic sobie nie zrobił ze zmiany poziomu i strzelał tak, jak w piątej lidze, zaliczając dziesięć trafień w trzynastu występach.

W rozmowie z mediami Afipsa mówił na ten temat: „Oczywiście, jest różnica pomiędzy poziomami. Jednak pięć najlepszych klubów mogłoby prawdopodobnie znaleźć się w środku stawki w drugiej lidze”.

- Początkowo najtrudniej było przystosować się do dwóch treningów dziennie i przejścia na sztuczną murawę, ale teraz już dałem radę. Czasem, gdy nie ma porannej jednostki, czegoś mi brakuje – mówił Kalmykov.

Rosjanin nie mógł się wówczas spodziewać, że już kilka miesięcy później otrzyma propozycję od Anży Machaczkała. 23-latek zdecydował się skorzystać z oferty i podpisał z nową drużyną trzyletnią umowę.  

Teraz 23-latek postara się pomóc walczącej o utrzymanie w rosyjskiej ekstraklasie Anży Machaczkała. Drużyna nadal ma duże problemy po okresie wielkich wydatków, gdy występowali w niej tacy gracze, jak Willian, Samuel Eto'o czy Lassana Diarra.  Co prawda, sprzedaż gwiazd wystarczyła na spłatę zobowiązań i nie ogłoszono bankructwa, ale od tamtej pory zespół balansuje na granicy rysjskiej ekstraklasy i jej zaplecza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy