OFICJALNIE: Fonseca po sezonie odejdzie z Romy

OFICJALNIE: Fonseca po sezonie odejdzie z Romy fot. bestino / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: AS Roma

AS Roma poinformowała o rychłym rozstaniu z trenerem Paulo Fonseką.

Włoski klub nie zdecydował się na przedłużenie wygasającej z końcem czerwca dwuletniej umowy. Mógł to zrobić bezproblemowo, gdyż zawarta w niej była opcja następnego sezonu.

- W ciągu tych dwóch lat doświadczyliśmy wielu miłych i trudnych chwil, ale zawsze dawałem z siebie wszystko dla klubu i miasta - miasta, które zawsze witało mnie z otwartymi rękoma. Chciałbym podziękować kibicom Romy, każdemu, z kim współpracowałem w Trigorii, zawodnikom i wszystkim, którzy pomogli nam podczas tej przygody - szczególnie Danowi i Ryanowi Friedkinom za ich nieustanne wsparcie, odkąd tu przyszedłem, a także Tiago Pinto, niesamowitemu profesjonaliście, któremu życzę wszystkiego najlepszego, gdyż kontynuuje pracę z klubem - powiedział Fonseca dla oficjalnego serwisu klubowego.

48-letni Fonseca do Romy trafił bezpośrednio z Szachtara Donieck. Wcześniej pracował między innymi w FC Porto i Bradze.

W Rzymie nie udało mu się wygrać żadnego trofeum, ani zakwalifikować do Ligi Mistrzów. W pierwszym sezonie zajął piątą lokatę w Serie A, w trwającym Roma plasuje się na dopiero siódmym miejscu.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Fonsekę. Jednak jeśli wierzyć medialnym spekulacjom, bardzo blisko przejęcie posady jest Maurizio Sarri.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy