OFICJALNIE: Fran Kramer trenerem Schalke 04

OFICJALNIE: Fran Kramer trenerem Schalke 04 fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Schalke

Schalke poinformowało o zatrudnieniu Frana Kramera w roli trenera pierwszej drużyny.

Mimo to, że Schalke wywalczyło awans i po roku przerwy wraca do Bundesligi, to i tak dokonano roszad na stanowisku trenera. Mike Büskens zdecydował, że woli pracować z juniorami.

Z tego powodu w Zagłębiu Ruhry zaczęto rozglądać się za jego następcą. Od jakiegoś czasu głównym kandydatem, by przejąć schedę po 54-latku, był Fran Kramer.

Wtorek przyniósł nowe doniesienia w tej sprawie i to właśnie ten szkoleniowiec przejął schedę po Büskensie. Z nowym pracodawcą parafował kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

- Fran to absolutnie najlepszy wybór. To szkoleniowiec, który ceni sobie pracę zespołową. Potrafi jednoczyć ludzi, a jednocześnie zarządzać daną grupą. Wszystko po to, by znaleźć najlepsze rozwiązania. Do tego jest zawsze gotów do działania, a także potrafi brać na siebie pełnie odpowiedzialności. To połączenie daje nadzieję na sukces - stwierdził dyrektor sportowy Schalke Rouven Schröder.

Kramer w przeszłości odpowiadał za wyniki takich ekip jak między innymi Hoffenheim, Greuther Fürth oraz reprezentacje Niemiec do lat 18, 19 oraz 20. Ostatnio z kolei był związany z Arminią Bielefeld.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy