OFICJALNIE: Franck Ribéry zakończył karierę. Francuz opublikował sentymentalny film [WIDEO]

OFICJALNIE: Franck Ribéry zakończył karierę. Francuz opublikował sentymentalny film [WIDEO] fot. Salernitana
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Franck Ribéry [Twitter]

Franck Ribéry poinformował we wczesne piątkowe popołudnie o rozbracie z futbolem. Swoją decyzję przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych za pomocą specjalnie przygotowanego filmu.

Franck Ribéry to postać doskonale znana fanom piłki nożnej na całym świecie. W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z zawodnikiem, który w swojej karierze reprezentował takie zespoły jak przede wszystkim Bayern Monachium, ale też Galatasaray, Olympqiue Marsylia, FC Metz oraz Fiorentina.

Od września 2021 roku przywdziewał natomiast trykot Salernitany. Po wywalczeniu utrzymania w poprzednim sezonie umowa Francuza z tym klubem przedłużyła się automatycznie i wydawało się, że nadal będzie on ważnym elementem zespołu.

Ostatnie tygodnie przyniosły jednak dla niego złe wieści, bo w pierwszej kolejce przeciwko AS Romie (0-1) doznał kontuzji kolana.

Skrzydłowy robił wszystko, by jak najszybciej doprowadzić się do odpowiedniego stanu, żeby móc zasilić zespół w walce o pozostanie w Serie A. Ostatecznie uznał jednak, że szanse na powrót do dyspozycji są znikome.

Na początku października pojawiły się zatem wieści o zakończeniu kariery przez 39-latka. Te znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. W piątek poinformował on za pośrednictwem mediów społecznościowych o rozbracie z futbolem.

„Piłka staje w miejscu. To uczucie jest jednak cały czas we mnie.

Dziękuję wszystkim za tę wspaniałą przygodę” - napisał na Twitterze skrzydłowy i dodał do tego sentymentalny film z urywkami z jego kariery.

Ta była dla 81-krotnego reprezentanta Francji wyjątkowo udana. W jej trakcie sięgnął on bowiem po triumf w Lidze Mistrzów, a do tego zdobył też Klubowe Mistrzostwo Świata oraz dziewięć tytułów mistrza Niemiec. Do tego w swoim dorobku ma też Superpuchar Europy.

Pomimo tego, że Francuz nie będzie grał już w piłkę, planuje pozostać przy futbolu. Pozostanie w Salernitanie w nowej roli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023 Sebastian Szymański na radarach znanych klubów Sebastian Szymański na radarach znanych klubów Kosta Runjaić łączony z niemieckim klubem Kosta Runjaić łączony z niemieckim klubem Lech Poznań zmieni trenera? „Mocny znak zapytania” Lech Poznań zmieni trenera? „Mocny znak zapytania” OFICJALNIE: Mecz Azjatyckiej Ligi Mistrzów odwołany. Al-Ittihad odmówiło wyjścia na boisko OFICJALNIE: Mecz Azjatyckiej Ligi Mistrzów odwołany. Al-Ittihad odmówiło wyjścia na boisko OFICJALNIE: Borussia Dortmund dopięła swego w sprawie młodej gwiazdki OFICJALNIE: Borussia Dortmund dopięła swego w sprawie młodej gwiazdki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy